Korumalı Futbol Kulüpler Ligi Başlıyor: Anadolu Rangers – Sakarya Tatankaları / Turkish American Football Professional League: Anadolu Rangers – Sakarya Tatankaları

Yazar/Author: Arş. Gör. Barış DERVİŞ

2017-12-26-PHOTO-00000787

Uzun bir aranın ardından Türkiye Korumalı Futbol Kulüpler Ligi tekrar başlıyor.

2016-2017 sezonunda kulüpler ikinci liginde çıktığı tüm maçları kazanarak birinci lige katılmaya hak kazanan Rangers birinci ligdeki ilk maçında 24 Şubat Cumartesi günü saat 20:00’da Sakarya Tatankaları’nı kendi evinde ağırlıyor. Maç Muttalıp Spor Kompleksi’nde oynanacak. Maç ile ilgili bilgilere takımımızın sosyal medya hesabından ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/events/333497380472265/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22117%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Geçtiğimiz sezonda mücadele ettiği kadrosunu korumaya çalışan Rangers’ın bu sene hedefi birinci ligde kalıcı olabilmek. Çok sayıda yabancı oyuncu transferinin yapıldığı 2017-2018 sezonunda transfer yapmayan tek takım olarak kalan Anadolu Rangers güçlü rakiplerine karşı fazladan efor sarf etmek zorunda kalacak. Basit bir matematik ile, bir takımın ligde kalıcı olabilmesi için normal sezondaki yedi maçından ikisini kazanmak zorunda. Dolayısıyla iki maç kazanana kadar her maç Rangers için bir final niteliği taşıyor olacak. Hem üniversiteler hem de kulüpler liginde mücadele eden Rangers’ın kulüpler ligi misyonu “kendini geliştirebilmek”. Büyük organizasyonlara sahip takımlara karşı oynamak oyuncular ve teknik ekip için bulunmaz bir nimet. Takımların büyük çoğunluğu yabancı oyunculara yatırım yaparak ligi kazanmayı hedeflerken Rangers kendi oyuncularına yatırım yaparak onları önümüzdeki yıllara hazırlamak istiyor.

Rakip takım Sakarya Tatankaları ise geçtiğimiz sezonun en başarılı takımlarından. 2017-2018 sezonunda Koç Rams’e karşı finalde mücadele eden Tatankalar oldukça organize ve güçlü bir takım. Yetiştirdikleri oyuncularının yanı sıra yabancı transferleri ile bu sene de hedefleri kuşkusuz playoff olan Tatankalar aynı zamanda Avrupa arenasında da boy gösterecekler. Tatankalar sezon öncesinde bazı oyuncularını kaybetse de, defans hattını Sergio Natividad ile güçlendiren Sakarya ekibi koşucu Malcolm Gasque, yetenek pozisyonu oyuncusu Howard Holton ve çizgi oyuncusu George Cobanoglu ile kadrosunu genişletti.

Oyun kurucu pozisyonunda tecrübeli Bilguun’un görev aldığı Tatankalar’ı Rangers karşısında favori olarak göstermek yanlış olmaz. Elbette bu maç Rangers için çok önemli ve Rangers sezon hedefine ulaşabilmek için elinden geleni yapacak. Her iki takıma da başarılı ve sakatlıklardan uzak bir mücadele dilerken, Rangers ailesi fertlerini de Cumartesi akşamı sahaya bekliyoruz.

somuncu kurumsal.png

Bu sezon ana sponsorumuz olan Somuncu İnşaat’a ve Rangers ailesi bireylerinden Cihan Somuncu’ya ve iSportsi şirketlerine verdikleri destekten ötürü can-ı gönülden teşekkür ederiz. Cihan Somuncu on yılı aşkın bir süre önce Rangers’a dahil olmuş ve yıllarca oynadıktan sonra memleketi Giresun’a dönmesine rağmen Rangers aşkını kalbinde halen taşıyan bir aile bireyimiz. Kilometrelerce uzakta da yaşasa, takımın her başı sıkıştığında yardımına koşmuş birisi. iSportsi ise son dört senedir Rangers’a teknik yönden destek veriyor. Şu an Jake and Nick takımımıza koçlukları ile destek oluyorlar. Ek olarak liglere dahil olabilme olanağını bizlere sunan Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü çalışanlarına da teşekkürü borç biliriz. Kişilerin gönül bağıyla desteklenen ve kendi yağında kavrulmaya çalışan Rangers’a verilen her destek, büyük veya küçük, hiçbir zaman unutulmayacaktır. Lütfen sevgiyle kalın!

Turkish American Football Professional League is starting this weekend. Rangers will be hosting last season’s runner-up Sakarya Tatankaları for the first week of first division game. Having a successful season in the second division last year, Rangers tried to keep their squad together for the first division where all other teams brought import players from USA. The aim of Rangers for this season is to stay at the first division by winning at least two games. However, this is not as easy as it seems! In the first week teams will compete at Eskişehir, on Saturday, 24th. Rangers can be pointed as the underdog of this competition. We wish luck and success for both teams. We also would like to thank to our sponsors, Somuncu Insaat and iSportsi for their heartily support on every manner! 

 

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s