Anadolu Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı Anadolu Rangers 2017-2018 Üniversiteler Süper Ligi Fikstürü / Anadolu Rangers Turkish American Varsity League 2017-2018 Game Schedule

Yazar/Author: Arş. Gör. Barış DERVİŞ

Anadolu Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı Anadolu Rangers’ın 2017-2018 üniversiteler ligi sezonu için rakipleri belli oldu! Son üç sezondur Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi’nde final oynayan Rangers’ın rakipleri bu sezon İzmir Ekonomi Üniversitesi (Halcyons), Dokuz Eylül Üniversitesi (Efeler) ve Yeditepe Üniversitesi (Eagles) olacak. Sezonun ilk maçı 25/26 Kasım 2017’de Eskişehir’de oynanacak.

FİKSTÜR

Bu sene Rangers’ın rakipleri oldukça dişli. Rangers 2015 yılında İzmir’de IEU Halcyons ile karşılaşmıştı. Halcyons disiplinli ve oldukça sert bir ekip. İzmir’in en disiplinli takımlarından birisi.

Yine 2015 senesinde İzmir’de karşı karşıya geldiğimiz rakibimiz Efeler ise son dönemlerde tekrar çıkış yakalayan ve eski gücüne yaklaşan bir takım. Geçen sene Üniversiteler Birinci Ligi finalinde izlediğimiz kadarıyla oldukça çetin bir rakip. Bünyesinde milli takım antrenörlerinden Eren Galioğlu bulunmakta. Takım  kadrosunda bu sene oluşturulan milli takıma girmiş oyuncular mevcut.

Son rakibimiz Eagles ise uzun yıllardır karşılaşmadığımız bir İstanbul temsilcisi. Geçtiğimiz sezon süper ligde grup maçlarının tamamını kazanmış, ancak çeyrek finalde elenmiş güçlü bir rakip. Kulüpler 1. Ligi’nde zirveye oynayan bir takım. Kulüpler ligi tecrübesi, oyuncu kalitesi, teknik ekibi ve üniversite olanaklarıyla üst düzey bir takım.

Bu sene Rangers’ı birbirinden zorlu maçlar bekliyor. Geçtiğimiz sezon sonunda, her sene olduğu gibi kan kaybeden Rangers bu sene de işe dört elle sarıldı ve eksiklerini aratmayacak oyuncular yetiştirmeye çalıştı. Geçtiğimiz sezon yeni bir jenerasyon kazanan Rangers bu sene kadrosuna kattığı yeni aile bireyleriyle jenerasyon inşasına devam ediyor. Bu iş için gece gündüz demeden çalışan oyuncular ve teknik ekip, baş çalıştırıcımız Yiğit Mustafa Güney önderliğinde sezona iyi başlayıp sezonu güçlü bitirmek istiyor.

Bir yandan taktik bir yandan teknik açıdan kendini geliştirmeye çalışan Rangers’ın yaşadığı problemler de var. Önceki yıllarda kullanmış olduğu, gayet iyi ışıklandırmalı Behiç Erkin Spor Kompleksi’nin Teknik Kurul kararları çerçevesinde, ölçü anlamında boydan yetersiz kalması nedeniyle büyük bir saha problemi yaşayan Rangers’ın geçtiğimiz sezon zorlukla bulduğu Muttalıp Spor Kompleksi’de boyutları nizami olmasına karşın saha ışıklandırmasının yetersizliği ile suçlanmakta. Bu bağlamda benzer sorunların yaşanmaması için bize destek olacağını ve maçların erken saatlere alınması için yardım etmeye çalışacağını belirten TBSF Asbaşkanımız Mansur Yılmaz’a teşekkür ediyoruz.

Federasyon teknik kurulunun da sahalarla ve diğer konularla ilgili çalışma yaptığını tahmin ediyoruz. Alınacak kararların kulüplerin işlerini zorlaştırmaktan ziyade problem çözücü nitelikte olması çok önemli. Geçtiğimiz dönemlerde alınan ambulans, top ve yabancı oyuncu statüsü hakkındaki kararlar iyi niyetli fakat takibi zor nitelikteydi. Üniversiteler Ligi kuralarında konuşulan konular olarak incelendiğinde, örneğin ambulans konusu hem problemli, hem de suistimal edilebilir bir nitelikte. Ambulans yetkilileri anlaşma gereği kimi zaman aracı terk edemiyor. İlkyardım çantasının bırakılması, sahada bir ilkyardım belgeli sağlıkçının bulunabilirliği gibi konular açıkça belirtilmesine rağmen problemler yaşanabiliyor. Öte yandan sakatlanmış numarası gibi etik dışı hareketler ile ambulans meşgul edilebilir; maçın tatil edilmesi üzerine oynanabilir. Daha önceleri Y direğine tackle yaparak direği devirmeye çalışma örnekleri görmüştük. Eskiden “ne olursa olsun oynanmalı” zihniyetinden çok son dönemlerde “oynamadan kazanayım” zihniyeti ön plana çıkıyor. Teknik kurul ve federasyon üyelerimizin bunu gözden kaçırmamasının önemli olduğunu düşünüyoruz.

Rangers olarak bu sezon Ünilig organizasyonuna katılan tüm takımlara şimdiden başarılı ve sakatlıksız bir sezon dileriz.

 

The schedule for the new season has announced for Rangers! In the Turkish American Football Varsity Super League, Rangers will be competing against Yeditepe Eagles, IEU Halcyons and DEU Efeler to qualify for the quarter finals. The first game will be played at Nov, 25/26th at Eskişehir, against halcyons. Rangers will have difficult games this year since all of the opponents are tough and have great athletes. For the season, Rangers recruited new and skilled players and prepared them under the guidance of new head coach Yiğit Mustafa Güney. We wish success for all the teams enrolled in the tournament.

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s