Anadolu Rangers 2017-2018 Sezon Açılış Kampı / Anadolu Rangers Pre-Season Football Camp

Yazan / Author: Barış DERVİŞ

Anadolu Rangers gerçekleştirdiği büyük katılımlı oyuncu seçmeleri sonrasında kadrosunu 65 oyuncuya indirdi ve tüm heyet olarak 6-8 Ekim 2017’de Simav Eynal Tesisleri’nde sezon başlangıç kampını gerçekleştirdi. Birkaç oyuncu dışında tam kafile olarak düzenlenen kampı oldukça verimli geçiren Rangers sezonu açtı.

44444444444

Kaptanımız Kemal Kaan Karaman (Toros) örnek alınacak bir lider

Rangers tesise ulaştıktan sonra odalarına yerleşti ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi. 35 oyuncunun tamamen yeni olması nedeniyle bu toplantı tanışma ve kaynaşma açısından çok verimli oldu. Toplantının ardından oyuncular sahaya çıktılar. İlk idmanın içeriği temel teknik ve kondisyondan oluştu. Tüm oyuncular mevkilerine dağılarak koçlarının yönetiminde teknik üzerine yoğunlaştılar. Hem hücum hem defans mevkileri üzerinde çalışan Rangers, antrenmanı hafif bir kondisyon ile tamamladı. Takım inşa etme aktivitesi olarak gruplar halinde yarışan Rangers, idman sonunda eğlenceli görüntülere sahne olan bir halat çekme yarışması yaptı. Antrenman sonrasında oyuncular restoranda yemekleri yedikten sonra serbest saatlerinde basketbol, voleybol vb. aktivitelerde bulunarak kaynaştılar. 

99999999

Koçlarımızın takım sunumu

22222

Çok sayıda yeni kardeşimiz aramıza katıldı

Rangers kampın ikinci gününe sabah 6.30’da başladı. Kahvaltının ardından yapılan toplantı oyun kurallarını ve Rangers oyun sistemini sıfırdan tanıtan bir niteliğe sahipti. Toplantının hemen ardından atletik gelişim sorumlumuz Koç Yakup, Koç Nick ile birlikte beslenme ve sporcu gelişimi üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Rangers toplantı sonrası ilk kasklı idmanını gerçekleştirerek temel teknik idmanlarını gerçekleştirdi. Rangers antrenman sonrası beraber yemek yedikten sonra aşırı yoğunluğa rağmen tesisin kapılarını açan ve iki senedir bu imkanlara erişmemizi sağlayan Simav Belediye Başkanı Sayın Süleyman Özkan’ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti. Başkanımıza bize gösterdiği misafirperverlik ve verdiği destek için teşekkür ediyoruz.

Teşekkür ziyaretinden sonra Rangers günün ikinci idmanı için tekrar sahaya çıktı. Antrenmanda temel teknikleri kusursuz hale getirmeye çalışan Rangers oldukça yorucu bir kondisyon çalışması ile idmanı tamamladı. İdman sonrası yine takım inşa etme aktivitesi çerçevesinde gruplar arası basketbol turnuvası düzenlendi. Antrenman sonrasında restoranda beraber yemek yiyen Rangers dinlenme aşamasına geçerek günü tamamladı.

Kampın son günü rutin bir şekilde sabah 6.30’da başladı. Soğuk hava ve yağışın altında gerçekleştirilen idmanda oyuncular çok azimli bir şekilde çalıştı. Antrenman boyunca kamp boyunca tekrar edilen temel teknikler üzerinde yoğun bir şekilde çalışıldı. Rangers idman sonrasında topluca hamama giderek yorgunluğunu atmaya çalıştı. Hamam sonrası restoranda son yemeğini yiyen Rangers saat 14:00 sularında Eskişehir’e doğru yola çıktı.

Oyuncu ve antrenörlerimizin kamp boyuca gösterdiği efor, emek ve kararlılık görülmeye değer cinstendi. Rangers rekabetin ve programlı çalışmanın meyvesini sezon içerisinde vereceği oldukça verimli bir kamp dönemi gerçekleştirdi. Tekrar olarak, bu kampın gerçekleştirilmesinde başta Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne ve Simav Belediye Başkanlığı ve emeği geçen diğer tüm herkese çok teşekkür ediyoruz. Lütfen bizi takip etmeye devam ediniz.

 

The “football fundamentals” camp of Anadolu Rangers was carried out at Simav Eynal Kaplıcaları between October 6-8th. After recruiting many new players to his squad, Rangers went the camp with over 60 players.  All players introduced themselves in the meeting before a light training with a lot of fundamental drills. The second day of the camp was more challenging as two trainings were carried out with intense conditioning sessions. Last day of the camp had one training – which players were challenged also by the bad weather. After the last training, the whole team went to the Turkish Bath and had relaxation. The camp was full of football, passion, competition and friendship. We would like to thank to President of Simav Municipality, Suleyman Ozkan for his support on our team. Without him, it would be impossible for our team to prepare such a camp. We also would like to thank Anadolu University for their support. 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s