Anadolu Rangers Yeni Oyuncularını Seçti – Anadolu Rangers Recruited New Players

Yazan / Author: Barış DERVİŞ

Anadolu Rangers 30 Eylül 2017 Cumartesi günü oyuncu seçmelerini gerçekleştirdi.

IMG_7018

Rangers Seçme Komitesi’nin yoğun ve disiplinli çalışması sonucu seçme tanıtımına haftalar öncesinden başlayan Rangers başarılı bir organizasyon ile internet ve stand kanalları üzerinden 370 kişilik başvuru topladı. Özellikle fakülte ve AVM standları büyük ilgi gördü.

22251048_10155728696749512_1391219207_o

Seçme sorumlusu Alperen Olgun’a özverili çalışması için teşekkür ederiz.

Seçmelerin başvuran sayısının altında olması her zaman beklenen bir durumdur. Özellikle hava durumu kayıt yaptırmış oyuncu adaylarını etkileyen en önemli etmen olarak yıllardır tecrübe edinilen bir konu olmuştur. Enteresan bir bilgi olarak Rangers’ın ilk dönem düzenlediği seçmeler hep yağmurlu günlere denk gelmekte. Bu durum gelen kişi sayısında azalmaya yol açsa da, yağmur nedeniyle takıma katılmaktan vazgeçenlerin de elenmesini sağlayarak bir nevi eleme olarak avantaja dönüştürülen bir durum. Seçme sabahı başlayan yağmur birçok kişinin gelmekten vazgeçmesiyle sonuçlansa da, Rangers ilk dönem oyuncu seçmeleri 147 kişi ile gerçekleştirildi.

Rangers oyuncu seçmeleri sistematik olarak planlanmış olup her sene ihtiyaçlara göre revize edilmektedir. Bu sene seçme istasyonları bir miktar değiştirildi. İstasyonlarda çeviklik, dayanıklılık, kuvvet, koordinasyon ve patlayıcılık testlerinden geçen oyuncu adayları son aşamada hız ölçümlerinden geçtiler. Seçme testleri bittikten sonra antrenörler değerlendirmeleri yapmak için ayrı bir toplantı alanına geçerken, seçmeye katılan oyuncu adayları kaptanlar ve tecrübeli oyuncular ile soru-cevap kısmına geçtiler. Bu esnada antrenörler oyuncu seçme işlemlerini tamamlayarak sonuçları seçme bitiminde açıkladı. Anadolu Rangers ilk aşamada 61 adet oyuncu adayını seçti.

Cumartesi günü düzenlenmiş olan seçme, esasen 1 hafta süren seçmelerin yalnızca ön aşaması. Buradan seçilen oyuncular bir hafta boyunca A takımı oyuncularıyla birlikte kondisyon ve seçme testlerinden oluşan elemeden daha geçirilecekler. Bu idmanların en önemli özelliği, yeni gelen oyuncuların yanısıra performans olarak yeterli bulunmayan eski oyuncuların da takımdan elenebilme ihtimalinin olması.

IMG_7463

Kaan Kaptan ile soru-cevap bölümü

2 Ekim Pazartesi akşamı gerçekleştirilen ikinci aşama seçme idmanına 100 kişi katıldı. Eski oyuncular ve yeni oyuncu adaylarının birlikte yaptığı idmanlar oldukça çekişmeli geçti. Özellikle kondisyon kısmında herkesin gösterdiği efor görülmeye değerdi. Çarşamba akşamı yapılacak olan son saha idmanı ile seçmeler sonuçlanacak ve takım kadrosu 65’e indirilecek. Seçilen 65 oyuncu ile hafta sonu 3 günlük Simav kampına gidilecek ve korumalı futbol teknikleri yeniden ve en baştan pratik şekilde öğretilecek. Şimdiden tüm ekibe başarılar diliyoruz.

 

Rangers completed the player tryouts for the new season with 147 attenders on September, 30th. Although there were 347 applications made before the tryouts, the rainy weather caused more than half of the applicants to be absent at the event. Actually, the bad weather worked as a filter since only the committed player candidates were evaluated.

The tryouts were lasted 3 hours at a field close to the Anadolu University. Against the high number of player candidates, Rangers had formed a crowded recruitment team that observed and evaluated the applicants carefully.  The player candidates worked hard to be recruited by the team. The best thing is to say that most of the applicants were athletic and in shape.

The applicants were tested in different stations. In the last 20 minutes, the applicants asked questions to veterans and captains about the team. Meanwhile, the recruitment team were preparing the list of the recruited players. At the end of the event, the names of 61 recruited players were announced.

With former players and with the numbers added from the tryouts, the roster became a total of 100 players. So in the following week, Rangers will decrease the squad number from 95 to 65 by evaluating the players throughout the field trainings. Depending on their potentials, 65 best players needed to be chosen for the season.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s