Anadolu Rangers – Selçuk Kartallar Türkiye Korumalı Futbol Profesyonel İkinci Ligi 4. Hafta Müsabakası

19875732_1615451285140725_36436212_o

6 Mayıs 2017 tarihinde Eskişehir Muttalıp Spor Kompleksi’nde oynanan maçta gülen taraf 36-0 skor ile Anadolu Rangers oldu. Hava şartlarının ve dostluğun, skorun önüne geçtiği bu müsabaka için başta antrenör Kadir Çetin ve ekibi Selçuk Kartallar’a ve tüm zorluklara rağmen maçı tamamlayan hakemlerimize teşekkür ederiz.

Bu sezon neredeyse her hafta sonu Eskişehir’de yağmur yağdı. Maç günü de oldukça açık ve güneşli hava maçın başlamasına yakın fırtınaya dönüştü. Sahanın çevresinin de açık olmasının da etkisiyle olanca hızıyla esen rüzgar beraberinde yağmur ve doluyu da getirince güzel başlayan müsabaka hakemler, oyuncular ve izleyiciler için kabusa dönüştü. Yüzü parçalarcasına yağan dolu nedeniyle Kartallar doluyu sırtları yönüne alabilmek için Rangers tarafına geçtiler. Betimlemesi bile zor olan bu hava oyunu çok etkiledi. Her iki takım da çok sayıda top kaybı yaşarken oyuncular ayakta durmakta dahi zorlandılar.

Maça Kartallar hücumu başladı. İlk seriye koşu oyunlarıyla başlayan Kartallar top kaybı yaptı ve Rangers hücumu içeri girdi. Rangers hücumu sahaya girer girmez oyuna top kaybıyla başladı. Daha sonra takımlar havaya bir miktar alışsa da, Rangers bir miktar tecrübe farkıyla oyuna ağırlığını koydu ve koşu oyunlarıyla sayılara ulaştı.

Maçtan önce Rangers matematiksel olarak deplasman galibiyeti neticesinde gruptan çıkmayı garantilemişti. Kartalların da ligde iddiası olmadığı için maç tam anlamıyla bir dostluk maçı edasıyla oynandı. Binbir zorluk altında Konya’da bu sporu icra etmeye çalışan rakibimizi emeklerinden ötürü tebrik ediyor, önümüzdeki sezon için başarılarının devamını diliyoruz. Konya ekibi, normal şartlar altında belki de oynatılmama ihtimali olabilecek olan bu maçta, maçın oynanabilmesi için elinden geleni yaptı.

19850653_1615451271807393_1529109713_o

Delikanlı takımın delikanlı kadrosu. Maç oynansın diye ellerinden geleni yaptılar.

In the fourth week of Turkish American Football League Second Division, Rangers hosted Kartallar at Eskişehir on May, 6th. The game was played under extreme weather conditions. Rangers won by 36-0. The result of the game had no effect on both teams’ season goals, so the game was like a friendly gae from the start to the end. We would like to thank coach Kadir Çetin for his goodwill gesture; and his team for sportsmanlike behaviors and competitive play. Also we hope they will earn what they deserve next season after seeing their tremendous passion and effort for this sport.

 

 

 

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s