Anadolu Rangers – Sakarya Tatankaları: Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Finali (ÜNİLİG) / Anadolu Rangers – Sakarya Tatankalari: Turkish American Football University Super League Final Game (UNILIG)

RNG_Final

Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Ligi finalleri 30 Nisan 2017’de İzmir Halkapınar’da gerçekleştirildi.  Birbirinden güzel ve çekişmeli maçlara sahne olan etkinlikte, Anadolu Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi geçen sene olduğu gibi yine finalde karşılaştı. Sakarya’nın baskın oynadığı maçta kazanan taraf 42-12 ile Tatankalar olurken, Rangers yine ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. Rangers üst üste üç senedir finallere çıkma başarısı gösterse de son üç senedir ikincilik ile yetiniyor. Tatankaları şampiyonluklarından ötürü tebrik ediyor, kulüpler liginde kalan maçlarında başarılar diliyoruz.

Maç Rangers’ın başlama vuruşu ile başladı. Kendi yarı sahasından oyuna başlayan Tatankalar hücumu hızlı başlayan Rangers savunması tarafından durduruldu ve topu son hakkında degaj ile Rangers’a teslim etti. Oyuna giren Rangers hücumu ilk seriye oldukça iyi başladı ve kararlı bir şekilde ilerleyerek sayıya ulaştı. Rangers sayı sonrası iki sayılık ekstra denemesinde başarısız oldu: 6-0. Daha sonra Sakarya ikinci hücum serisinde yine dengeli bir savunma kurgulamış olsa da, alınan bir ofsayt cezası momentumun tamamen Tatankalar lehine dönmesini sağladı ve Rangers düşüşe geçti. İlk yarıda rakibinin baskın defansı karşısında sayı şansı bulamayan Rangers defansif anlamda da rakibini durduramayınca ilk yarı 13-6 Sakarya lehine sonuçlandı.

İkinci yarıda Sakarya ekibi baskınlığını daha da arttırdı ve farkı açmaya başladı. Oyundan düşen Rangers kendini toparlayamadı ve son çeyrekte bir sayı daha bularak maçı 42-12 tamamladı. Sakarya maç boyunca koşu için büyük boşluklar buldu ve cezayı kesti. Maç her iki takımın da birbirini tebrik etmesi ile sonuçlandı.

Öncelikle bütün sezon Rangers’ı hangi şehir olursa olsun yalnız bırakmayan asil taraftarımıza teşekkür ederiz. Sizi çok ama çok seviyoruz. Ek olarak tribünde yer yer küfür eden, hangi takımı desteklediği bilinmez anlamsız bir avuç kişiyi kınıyoruz. Sakarya’nın taraftarı olduğunu düşünmüyorum. Bir çok ailenin bulunduğu yerde en azından bu tarz davranışlarda bulunmamak lazım. Küfür etmenin yanlış olduğunu zaten biliyoruz ama, en azından korumamız gereken bazı değerler olduğunu düşünüyorum. Mesela ailelerin, kadınların, çocukların bulunduğu yerlerde küfretmek ne kadar doğru?

Rangers bu seneki ikincilikten yine büyük dersler çıkaracak. Rangers yeni yapılanmaya giden bir takım. Takımın yarısı çaylak oyunculardan kurulu. En büyük temennimiz, çaylak oyuncularımızı en kısa zamanda oyunun psikolojisine, mentalitesine ve taktiksel özelliklerine hazır hale getirebilmek. Kendileri önümüzdeki sene de durmadan makine gibi çalışacaklar ve ellerinden gelenin en iyisini yapabilmek için çaba gösterecekler.

Kaybetsek de değerlerimizden şaşmayalım!

DSC_4866.1

In the Turkish American Football University Super League Finals, Rangers lost to his rival, Sakarya Tatankaları again. Rangers lost by 42-12. Although Rangers strated fast and recorded a touchdown in the first offensive serie, he wasn’t able to finish strong. Sakarya Tatankaları dominated the game defensively and offensively. Rangers has been losing in the finals for three years in a row. We hope to learn from our mistakes and prepare ourselves better for the next season. We would like to thank to our supporters that never leave us at any game!     

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Anadolu Rangers – Sakarya Tatankaları: Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Finali (ÜNİLİG) / Anadolu Rangers – Sakarya Tatankalari: Turkish American Football University Super League Final Game (UNILIG)

  1. 2eylulsk says:

    seneye daha iyi bir şekilde o kupa bizim olucak koç. merak etme sen..

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s