Anadolu Rangers – İTÜ Hornets Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi (ÜNİLİG) Yarı Final Müsabakası / Anadolu Rangers – ITU Hornets Turkish American Football Universtiy Super League Semi Final Game

RNG_İTÜ

22 Nisan 2017 Cumartesi günü Eskişehir Muttalıp Spor Kompleksi’nde oynanan nefes kesici maçta gülen taraf 20-14’lük skorla Anadolu Rangers oldu. Son saniyeye kadar çekişmeli geçen maçın ardından kazanan Rangers finalde geçtiğimiz sezonun şampiyonu Sakarya Tatankaları ile karşılaşacak. İTÜ Hornets oyuncularına gösterdikleri mücadeleden ötürü teşekkür ediyor, kalan maçlarında başarılar diliyoruz.

Nisanın sonu olmasına rağmen maçın oynanacağı haftasonu kışı aratmayacak kadar soğuk ve yağışlıydı. Soğuğa ve yağışa rağmen Rangers taraftarları tribünü doldurmuştu. Herhangi bir aksama yaşanmadan maç zamanında başladı. Maç İTÜ başlama vuruşuyla başladı. İlk hücum hakkında ilerlemeyi başaramayan Rangers topu rakibine degaj ile verdi. İTÜ hücumu sahaya girdiğinde başarılı bir şekilde ilerlerken oyun kurucu ile koşucu arasındaki hatalı oyunda boşta kalan topu Rangers defans oyuncusu Cemal Galioğlu yerden aldı ve yaklaşık 40 yardlık koşuyla sayıya ulaştı. 6-0. Rangers defansif sayısının ardından yaptığı 2 sayılık denemede başarılı olamayınca skor 6-0 Rangers lehine olarak kaldı.

Sayının ardından İTÜ oyununa kaldığı yerden devam etti ve hücumu istikrarlı bir şekilde ilerleyerek sayıya ulaştı. Sayı sonrasında 1 sayılık alan golünde başarı bulan Hornets skoru 7-6 lehine döndürdü. İlk yarının sonuna kadar iki takım da birbirini başarıyla savundu ve devre 7-6 Hornets üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci yarıda Rangers hücumu ilk yarıya nazaran daha derli toplu göründü. İTÜ hücumunda topla koşan oyuncuya sert bir tackle ile durduran Rangers defansı boşta kalan topu ele geçirdi ve hücumun sahaya girmesine olanak tanıdı. Bu fırsatı iyi değerlendiren Rangers hücumu İlia’nın koşusuyla sayıya ulaştı ve skoru 12-7 ye döndürdü. Sayı ardından oynanan 2 sayılık denemede başarılı olan Rangers skoru 14-7’ye getirdi.

Son çeyreğe girmeden hemen önce İTÜ başarılı hücum serisinin sonunda sayıya ulaştı ve sayı sonrası bir sayılık alan golünde de başarı bulunca skoru 14-14 dengeye getirdi. Son çeyrek inanılmaz çekişmeli görüntülere sahne oldu. Toparlanan Rangers hücumu özellikle ofansif çizgi oyuncularının başarılı oyunları sayesinde ilerledi. İlerleme sonrasında koşucu İlia ilk sayısına benzer bir şekilde zor bir sayıya imza atarak takımını öne geçirdi. 20-14.

Maçın son saniyelerine kadar İTÜ kazanmak için oynadı. Her ne kadar Rangers alanında avantajlı bir pozisyon elde etseler de Rangers defansı başarılı bir şekilde rakibini savundu. Molası kalmayan İTÜ için zaman yeterli olmadı. Maçtan sonra her iki takım birbirini alkışlayarak tebrik etti.

Maç boyunca her iki takım da çok kaliteli bir futbol oynadı. Maç oldukça sportmen bir şekilde oynandı. Bu galibiyeti bütün gece yağan yağmura ve soğuğa rağmen maç boyu susmayan taraftarımıza armağan ediyoruz. Böyle bir aileye sahip olmak gerçekten büyük bir ayrıcalık.

Rangers finalde Sakarya Tatankaları ile karşılaşacak.

(Maçtan önce yaşanan olumsuzluklar ile ilgili açıklama finallerden sonra yayınlanacaktır).

Rangers won in the semi finals against ITU Hornets in Turkish American Football University Super League. After a tremendous battle, Rangers won by 20-14. We would like to thank to our opponent for their competitive soul and wish them luck on their remaining games. Rangers scored a defensive touchdown and 2 rushing touchdowns in the game. Rangers supporters did a great job by supporting and firing the team under the heavy rain. Rangers will face with Sakarya Tatankaları in the finals. 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s