Anadolu Rangers – ODTÜ Şahinler Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Çeyrek Final Müsabakası / Anadolu Rangers – METU Falcons Turkish American Football University Super League Quarter Finals Game

ODTÜ
Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Çeyrek Finali’nde Anadolu Üniversitesi ile Orta Doğru Teknik Üniversitesi, 8 Nisan 2017 Cumartesi günü Eskişehir’de karşılaştı. Oldukça centilmen geçen maçta gülen taraf 44-0’lık skorla Anadolu Rangers oldu. Rangers bu skorla yarı final maçını oynamaya hak kazandı. ODTÜ’ye gösterdikleri mücadeleden ötürü teşekkür ediyor, kulüpler liginde kalan maçlarında başarılar diliyoruz.
Ranger maça yine her zamanki rutiniyle hazırlandı. Aşağıdaki linkte bu rutini izleyebilirsiniz. Her maç öncesi, herkesin görevi belli ve tüm aktiviteler hesaplanmış olmak zorunda. Zaman sarkmalarının önüne geçmek ve işleyişi aksatmamak çok önemli.
Maç Rangers başlama vuruşu ile başladı. Falcons ilk hücum serisi ve ardından Rangers ilk hücum serisi degaj (punt) ile sonuçlandı. Ardından oyuna giren ODTÜ hücumu tekrar  durdurulunca topu alan Rangers hücumu ikinci serisinde pas oyunuyla sayıya ulaştı. Sayı sonrası iki sayılık denemede de başarılı olan Rangers skoru 8-0’a getirdi. Sayı sonrasında oyuna giren ODTÜ hücumu tekrar Rangers defansı tarafından durduruldu. Ardından Rangers hücumu oyun kurucu koşusuyla ikinci sayısına ulaştı. Sayı sonrası iki sayılık denemeden başarıyla dönen Rangers ilk çeyrekte skoru 16-0’a getirdi. İlk yarının sonlarına soğru skor değişmemesine karşın ODTÜ’nün baskılı hücumu topu Rangers gol alanına kadar getirdi. Ancak kısa mesafede rakibini durdurmayı başaran Rangers defansı ilk yarıda skorun değişmesini engelledi.
İkinci yarıda Rangers hücumu daha baskın bir oyun sergilerken, defansı da hücumuna uyum sağladı ve ODTÜ’ye sayı şansı vermedi. “Esne ama kırılma” felsefesi ile rakibini savunmaya çalışan Rangers defansı bir kaç defa rakibini gol çizgisinden eli boş gönderdi. Maçın son düdüğüyle birlikte skor 44-0 Rangers lehine olacak şekilde sonuçlandı. Maç sonrasında her iki takım da birbirini tebrik etti.
Skor bu maç için aldatıcı olabilir. ODTÜ tüm maç boyunca disiplinden kopmadı ve üstüne 4-5 defa Rangers gol çizgisine kadar geldi. Rangers hem hücum hem savunma olarak bu senenin en iyi performanslarından birini ortaya koydu. Maçın skordan da önemli olan kısmı her iki takımın da futbol oynamayı istemesi ve tarafların birbirlerine gösterdiği saygıydı. Tek üzücü kısım ODTÜ’lü bir arkadaşın talihsiz bir şekilde sakatlanması oldu. Kendisine acil şifalar diliyoruz.
Maçtaki desteklerinden ötürü taraftarımıza çok teşekkür ederiz. Şimdi Rangers’ın rakibi yarı finalde İTÜ Hornets. Taraftarımızı ve destekçilerimizi bu önemli maçta da yanımızda görmek istiyoruz.
Anadolu Rangers won in the quarter finals against METU Falcons in Turkish American Football University Super League. The score was 44-0. Despite the score, both teams were committed for the win. Rangers scored many touchdowns, whereas Falcons offense reached the red zone many times yet couldn’t have produced any touchdowns. Rangers scored two touchdowns in the first quarter. The score was still 16-0 while the teams were heading the dressing rooms for the half time. In the second half, Rangers dominated the game with his defense and offense; preventing his opponent to score and scoring 28 points in the remaining time. We would like to thank METU for their competitive soul and sportmanlike behaviors. We also would like to thank our supporters who did a great job by supporting Rangers all night. Rangers will be facing with İTÜ on the semi finals this week.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s