Anadolu Rangers – AKÜ Victory Walkers Türkiye Korumalı Futbol Kulüpler İkinci Ligi Üçüncü Hafta Müsabakası / Anadolu Rangers – AKU Victory Walkers Turkish American Football Professional League Second Division Third Week Game

RNG_AFY

Türkiye Korumalı Futbol Kulüpler İkinci Ligi Üçüncü Hafta Müsabakası’nda Anadolu Rangers evinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Victory Walkers (Sinanpaşa SK) ile karşılaştı. Oldukça centilmen bir şekilde oynanan maçı Rangers 66-16 kazandı. Afyon ekibine gösterdikleri mücadeleden ötürü teşekkür eder, kalan maçlarında başarılar dileriz.

1 Nisan Cumartesi günü akşam soğuğunda maç polisin bu defa daha erken gelmesiyle sancısız bir şekilde başladı. Maç Rangers başlama vuruşu ile başladı. Afyon hücumu maça hızlı başlasa da, hücum serisi Rangers FS oyuncusunun topu kapmasıyla sona erdi. Rangers hücumu sahaya girdiğinde oyun kurucunun çok uzun mesafeli koşusuyla sayıya ulaştı. Diğer hücum serisinde de benzer bir şekilde çok uzun bir koşu ile sayıya ulaşan oyun kurucu Emre (Turbo) Rifaioğlu skoru 14-0 a taşıdı. Başka bir seride kendi gol çizgisine oldukça yakın bir yerden oyuna başlayan Rangers hücumu Afyon savunması karşısında hata yaptı ve oyun kurucunun gol çizgisi içerisinde düşürülmesine engel olamadı (Safety). Skor 14-2 den sonra hareketlendi. İlk yarıda Rangers ve Walkers karşılıklı sayılar buldu. Takımlar soyunma odasına giderken skor 32-16 rangers lehine idi.

İkinci yarıda daha diri ve daha az hata yapan bir Rangers defansı vardı. Rakibine ikinci yarıda sayı şansı tanımayan Rangers defansı maçın sonlarına doğru bir de rakibin attığı pası kaparak sayıya ulaştı. Maç bitişiyle skor Rangers lehine 66-16 şeklinde sonuçlandı.

Afyon ekibi hücumda oldukça hareketli bir oyun kurucu ekibine sahip. Sürekli rotasyonla oynayan oyun kurucuları oyun esnasında yan alanlara koşarak etkili paslar atabiliyor. İlerleyen yaşına rağmen rakip takım sorumlusu ve oyun kurucusu Emre Görgülü oldukça iyi bir performans sergiledi. Maç süresince Afyon takımında çok başarılı top tutuşları görüldü. Ebat olarak çok büyük olmasa da Walkers hücum çizgi oyuncuları görevini eksiksiz yerine getirdi.

Maç bitişiyle birlikte her iki takım birbirini alkışladı ve tebrik etti. Maçın bitişiyle brlikte Rangers bir sonraki rakibi olan ODTÜ Falcons’a odaklanmaya başladı. Normalde dinlenme günü olmasına rağmen, maçın ertesi günü program sıkışıklığı nedeniyle bir nevi tamir idmanı olan shake-out antrenmanı gerçekleştirildi. Rangers’ın hedefi çeyrek finalde, kendi evinde ODTÜ’yi geçerek yarı finale ulaşmak.

Shake Out

Rangers won the game against AKU Victory Walkers at Eskişeir in the third week of Turkish American Football League Division 2. Played under the cold weather, the game was competitive yet both teams were respectful to each other. Rangers won by 66-16. Rangers scored the two touchdowns in the beginning of the game after tremendous runs by QB Emre Rifaioğlu. Later, Victory Walkers defense responded with a safety. Both teams scored touchdowns in the first half. Walkers scored two passing touchdowns, while Rangers scored two rushing and one passing touchdowns. In the second half, Rangers defense was better than the first half and prevented their opponent to score. Rangers defense also scored a defensive touchdown after an inteception. Walkers preferred a more pass/run balanced game, yet Rangers mostly rushed the ball in offensive drives.  

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s