Anadolu Rangers – Ege Dolphins Türkiye Korumalı Futbol Kulüpler İkinci Ligi Birinci Hafta Müsabakası / Anadolu Rangers – Ege Dolphins Turkish American Football Professional League Second Division First Week Game

takım

11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 21:00’da Eskişehir Muttalıp Spor Kompleksi’nde Anadolu Rangers (Anadolu Üniversitesi GSK) evinde Ege Dolphins’i (Gut SK) ağırladı. Mücadele 47-6 Rangers üstünlüğüyle sonuçlandı. Ege Dolphins’i gösterdikleri mücadele ve centilmenliklerinden ötürü tebrik eder kalan maçlarında başarılar dileriz.

Maç organizasyonu Rangers adına Eskişehir’de sıkıntılı geçiyor. Pazar günü üniversitelere giriş sınavının olması nedeniyle tüm amatör küme futbol maçlarının Cumartesi gününe kaydırılması, zaten zor olan saha saatini ayarlama işini daha da zorlaştırdı (Türkiye’de korumalı futbol ve saha problemi adı altında daha detaylı bir yazı hazırlayacağım).  18:00 -20:00 arası sahayı çizmekle uğraşan Rangers ısınmanın ardından maça tam başlayacakken bir de güvenlik görevlilerinin geç kalmasıyla ayrı bir stres yaşadı (İki maçtır güvenliğin geç kalması nedeniyle strese giriyoruz).

Maç Rangers’ın başlama vuruşuyla başladı. Dolphins hücumu ilk seride başarılı Rangers savunması karşısında bocaladı ve ilk seriyi punt ile, ikinci seriyi ise üçüncü hakta topu bir pas oyununda Rangers defansına kaptırma ile sonlandırdı. Oyuna giren Rangers hücumu rakibin 30 yard civarından başladığı seride sayıya ulaştı. Bir sonraki Dolphins hücumu da topu aynı şekilde bir pas oyununda Rangers savunmasına kaptırdı ve tekrar Rangers hücumu avantajlı bir pozisyonla sahaya girdi ve sayıya ulaştı.

İlk yarıda Rangers baskılı oyununu sürdürmeye devam etti ve devreyi 29-0 önde tamamladı. Dolphins kinci yarıda uzun mesafeli bir pas oyununda sayıya ulaştı. Bu sayının hemen ardından Rangers özel takımı yaklaşık 90 yardlık dönüşle sayıya ulaştı. Maçın kalanında Rangers sayıları gerçekleşti ve maç 47-6 Rangers lehine olarak sonuçlandı.

Değerlendirme yapılacak olunursa Rangers hücumu daha çok koşu ağırlıklı oynarken Dolphins hücumu nispeten daha dengeli oynadı. Dolphins takımının karma yapısı nedeniyle hücum ve defansta uyum sorunu bulunmaktaydı. Halihazırda çok sayıda tecrübeli oyuncusu bulunan Dolphins eminim sonraki maçlarında bu problemi çözecektir.

Hiçbir maçta bizden desteğini esirgemeyen taraftarımıza teşekkürlerimizi borç biliriz.

Rangers’ın bir sonraki rakibi Mersin Mustangs…

Anadolu Rangers hosted Ege Dolphins for the first game of the professional league on March, 11th at Muttalıp Sports Complex. Rangers won by 47-6. We would like to congratulate Ege Dolphins for their competitive soul and sportsmanlike behaviors. The game started with Rangers’ kickoff. After punting the ball in their first drive, Dolphins lost the ball in the third down in their second offensive drive, when they tried a pass. By achieving a good field position after the interception, Rangers offense scored in the first drive. In their second drive, Dolphins offense did the same mistake again and lost the ball to the Rangers defense in another pass play. Rangers was ahead by 29-0 while the game is going to the half time. In the second half, Dolphins offense achieved a touchdown with a long pass. Rangers answered with a touchdown in the kick return afterwards. After a couple of touchdowns, the game ended with the score of 47-6. Throughout the game, Rangers offense preferred run games heavily, while Dolphins offense were more balanced.  It seems that the mixture of players from various teams created a coordination problem at Dolphins, yet they are experienced and capable enough to fix that problems in the forthcoming games.

We would like to thank our supporters again!

Rangers will face with Mersin Mustangs in the next game…

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s