En Kapsamlı Türkçe Performans Geliştirme ve Kondisyon Antrenman Arşivi: iSportsi Youtube Kanalı / The Most Extensive Turkish Strength and Conditioning Archive: iSportsi Youtube Channel

isportsi

Son üç senedir Anadolu Rangers ile korumalı futbol antrenörlük ve performans gelişimi üzerine partnerlik yapan iSportsi nihayet oluşturduğu egzersiz video arşivini kullanıma açtı.

Uzun emekler sonucu ortaya çıkan bu çalışmaya, başta korumalı futbol olmak üzere tüm sporlar için kullanılabilecek performans geliştirme ve kondisyon programları hazırlayan Koç Jake Anderson liderlik ediyor. Koç Jake çalışmalarını sürdürürken, kendi ekibiyle çektiği eğitim ve egzersiz videolarını çekmeye ve yayınlamaya devam ediyor. Şu an yalnızca başlangıç seviyesi egzersiz videolarının paylaşıldığı kanalı takip ediniz. Yakında diğer videolar da paylaşılmaya başlanacak.

Son üç senedir Anadolu Rangers’ın ağırlık ve kondisyon idmanlarını da hazırlayan iSportsi oyuncuların fiziksel gelişimlerine çok büyük oranda katkı sağladı.

Kanala şu linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCnzQqdh4oYsCWZKOorBfPhw

iSportsi, who is partnering with Anadolu Rangers on football coaching and performance enhancement, finally opened its strength and conditioning video archive for public access.

This archive is developed  under the leadership of Coach Jake Anderson -who prepares athletic development programs for all kinds of sports-, after a tremendous amount of study and practice. While Coach Jake is still working on developing programs, he is recording and presenting new exercising videos with his crew. Currently they are only presenting the first level of exercises. Other videos will be presented soon, so stay tuned.

iSportsi is preparing lifting and conditioning programs for Anadolu Rangers for 3 years and they contribute much to the physical development of the team.

The link to the youtube channel:

https://www.youtube.com/channel/UCnzQqdh4oYsCWZKOorBfPhw

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s