Anadolu Rangers – Kocaeli Sharks Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi İkinci Haftası / Anadolu Rangers- Kocaeli Sharks Turkish American Football University Super League Second Week Game

21 Ocak 2017 tarihinde Kocaeli’de yapılan Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi ikinci hafta müsabakasında Anadolu Üniversitesi (Anadolu Rangers) ile Kocaeli Üniversitesi (Kocaeli Sharks) karşı karşıya geldi. Oldukça güzel bir havada ve sahada oynanan maç keyifli bir mücadeleye sahne oldu. Maçın skoru 49-3 Rangers lehine sonuçlanırken kazanan dostluk oldu.

sharks3

Rangers maçtan bir gün önce Kocaeli’ye ulaşarak Kocaeli Öğretmenevi’ne yerleşti. Senenin ilk deplasmanları Rangers için ayrı bir önem taşır; ilk deplasmanı olan oyuncular eğlenceli ve zorlayıcı etkinliklerle takıma daha da bağlanırlar. Bu sene takımın neredeyse yarısı yeni oyunculardan oluşmakta. Hem yolculuk süresince, hem de konaklama yerinde yapılan etkinlikler takımın moral ve motivasyonunu zirveye taşıdı. Akşam, son toplantıyla birlikte tüm takımın maç disiplini moduna geçmesiyle sonlandı.

Maçın başlama saati 11:30 olarak belirlenmişti. Sahaya 9:45 gibi ulaşan Rangers muhteşem bir saha ve misafirperverlik ile karşılaştı. Koç Berkan Uzun ve Sharks ekibinden birkaç oyuncunun Rangers ailesi ile tanışıklığı ve dostluğu bulunmakta. Maç öncesi, esnası ve sonrasındaki takdire şayan misafirperverlikleri için ne kadar teşekkür etsek az. Bunun yanında maç için hazırladıkları saha muhteşemdi. Lig standartlarının çok üstünde kaliteye ve nizami ölçülere sahip saha, güzel hava ile birleşince korumalı futbol için muhteşem bir ortam oluşturdu.

Rangers ve Sharks maç boyunca disiplini ve sportmenliği elden bırakmadı. Her iki takım da az hata yapınca seyir zevki yüksek ve akıcı bir mücadele ortaya koyuldu. Maç boyunca 3 farklı oyun kurucu ve 2 farklı center ile oynayan Rangers’ta skor yükünün hücum kaptanı Emre Rifaioğlu’nun omuzlarından alınmaya başlandığı söylenebilir. Yeni oyuncuların takıma adapte oluşu ve tecrübe kazanmalarının da etkisiyle önceki maçların aksine Emre Kaptan bu maç yalnızca bir ekstra sayısı ile maçı tamamladı. Kendisi gibi kaliteli ve atletik bir oyun kurucunun arkasında oyunu öğrenen diğer oyun kurucular, Hasan Yüksel ve Alperen Ongun, kendilerine verilen zamanı çok verimli kullanarak gelecekte Emre’yi aratmayacaklarının sinyalini verdiler. Rangers maç süresince bolca rotasyon ile tüm oyuncularını deneme şansını yakaladı. Sayıların çoğunun yeni oyuncular tarafından kaydedilmesi takımın geleceği açısından oldukça mutlu edici oldu. Sharks’ın sayısı ise son çeyrekte vurulan alan golü ile kazanıldı. Maçın bitiş düdüğünün ardından her iki takım da birbirini alkışlayarak tebrik etti.

sharks1

Bu sonuçların ardından Rangers çeyrek finali garantilerken Sharks, Wolves ile üçüncülük maçına çıkacak. Rangers bir sonraki maçta Gazi Üniversitesi’ni kendi evinde ağırlayacak ve bu maçın kazananı grubun birincisini belirleyecek.

In the second week of Turkish American Football University Super League, Kocaeli Sharks and Anadolu Rangers battled at Kocaeli on January, 21th. “Friendship” was the winner in that game, yet Rangers passed his opponent by 49-3. Rangers arrived at Kocaeli a day ago and spent the night at Kocaeli Öğretmenevi. The travel was fun, especially for the rookies experienced the first “away game rituels”. Half of the team is formed of rookies in Rangers.

 The game has started at 11:30 under a great weather and on a perfect turf for football. Rangers used 3 different quarterbacks and 2 different centers. Players were changed frequently. All new players earned  a quite amount of game experience, which is perfect for the future of Rangers. Most of the touchdowns were made by the new players. Sharks made his only score in the last quarter with a field goal.

With the ending of the second week, Rangers qualified for the quarter finals. Sharks and Wolves will battle for the third place. Next game, between Rangers and Gazi University will be the title game.

sharks-2     

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s