Anadolu Rangers – Sakarya Tatankalar Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Ligi Final Müsabakası

DSC_0246Ünilig kapsamında gerçekleştirilen Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Finali’nde Anadolu Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi karşı karşıya geldi. Muğla’da sıcak hava altında çekişmeli geçen maçta Rangers 3-13 kaybederek bu sene de gümüş madalya ile yetinmek zorunda kaldı. Sakarya Üniversitesi takımını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

DSC_0211

Maç Rangers’ın başlama vuruşuyla başladı. Sonrasında sahaya giren Sakarya hücumu pas ve koşu oyunlarıyla ilerlemeye çalıştı. İlerleyen Sakarya hücumu Rangers 30 yard mesafesine kadar geldi. Bu noktada başarılı bir savunma ile karşılaşan Sakarya takımı son hakkında alan golü deneyerek 3 sayıya ulaştı.

Esasen tüm maçı detaylıca anlatmanın anlamı yok. Detaylı bir anlatı için Ünilig gönüllüsü Mert Akdoruk’un yazısını inceleyebilirsiniz:

http://universitelersporligi.org/haber/korumali-futbol-un-krali-tatankalar

Maç tam anlamıyla defansların savaşı olarak nitelendirilebilir. Zira Rangers defansı yaptığı bir hata ile uzun mesafeden sayı yemesine karşılık Sakarya defansı maç boyunca hatasız oynadı ve sayıya izin vermedi. Rakibin defansif performansı gerçekten harikaydı. Bu anlamda kendilerini tekrar tebrik ediyoruz.

Maç geneline bakıldığında, Anadolu Rangers kendi açısından sezon geneline oranla çok sayıda hatalı hareket yaptı ve bolca ceza ile negatif mesafeleri hanesine yazdırdı. Bu tarz 1 santimetre mesafe dahi almanın önemli olduğu maçlarda alınan cezalar hayati sonuçlar doğurur. Dolayısıyla önümüzdeki dönemlerde Rangers disiplini koruma noktasında daha da dikkatli olacak. Önemli olan dünden daha iyi olabilmek ve Rangers bunu yapabilecek bir ekip.

DSC_0101

Her başarı ve başarısızlıktan ders çıkarmak çok önemlidir. 1998 yılından beri çabalayan ve ileriyi hedefleyen bir aile olan Anadolu Rangers için şampiyonluk veya ikincilik hiç önemli değil. Kazansa da kaybetse de, Rangers her zaman yaptığı gibi yarın daha nasıl iyi olabilirim diyecek ve kaldığı yerden devam edecek. Sayıyla skorla galibiyetle uğraşmıyoruz. Tek derdimiz potansiyelimizi sahaya yansıtabilmek ve iyi insanlar ve sporcular yetiştirebilmek.

DSC_0280

Taraftar konusuna gelince. Anadolu Rangers, muhteşem bir taraftar kitlesine sahip. Rangers nereye giderse, taraftarı da orada. Marmaris’i de Eskişehirdeymişçesine bize yaşatan; maç boyu hiç susmayan, gönülden destekleyen vefakar taraftarımız; her şey için çok teşekkür ederiz.

Şimdi Rangers 1 aylık dinlenme periyoduna girdi. Oyuncularımız dinlenirken yönetim gelecek senenin planlarını yapmaya başladı. Planlar netleştikçe yayınlanacak; lütfen bizi takip edin.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s