Anadolu Rangers Finalde

WEBSITE-01Anadolu Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı Anadolu Rangers, ÜNİLİG Korumalı Futbol Finali’nde 6 Mayıs Cuma günü saat 14:00 da Marmaris’te Sakarya Üniversitesi takımı Sakarya Tatankalar ile karşılaşacak.

Uzun yıllardır sürekli karşılaşan ve birbirini iyi tanıyan Rangers ve Tatankalar, şampiyonluk için mücadele edecek.

İki Anadolu takımının finallerde karşı karşıya geliyor oluşu, yıllardır büyük şehirlerin domine ettiği ligin yapısının değiştiğini de gösteriyor. Başka bir Anadolu ekibi olan SDÜ Spartans’ın (Isparta) da ilk dört içine girmesi, bu değişimi ispatlar nitelikte. Umarız, önümüzdeki yıllarda da Anadolu takımlarının başarıları artarak devam eder ve bu sporun ülke genelinde dengeli gelişimini görebiliriz.

Finalin Marmaris’te olması ilkim açısından olumsuz olarak algılansa da, havanın iklim normallerine göre daha serin ve özellikle maç günü sağanak yağışlı olacağı öngörüleri, durumun olumsuzluğunu gideriyor. Ümidimiz, şehir stadının olası sağanak yağıştan olumsuz olarak etkilenip oyunun kalitesini düşürmemesi.

Rangers tüm hazırlıklarını tamamladı ve bu gece 01:00 sularında Eskişehir’den 54 kişi olarak ayrılacak. Yıl boyunca bizi desteklemeyi bırakmayan taraftarımız ve eski oyuncularımızın -yani ailemizin- iyi dileklerini bizden esirgememesini diliyoruz. Tek temennimiz potansiyelimizi sahaya yansıtabilecek bir mücadele ortaya koyabilmek.

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s