Anadolu Rangers – Bilgi Hunters Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Çeyrek Final Müsabakası / Anadolu Rangers – Bilgi Hunters Turkish American Football University Super League Quarter Finals Game

IMG_3650Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Ligi çeyrek final müsabakası 26 Mart 2016 tarihinde Anadolu Üniversitesi ile Bilgi Üniversitesi arasında Eskişehir’de oynandı. Çekişmeli geçen maçta Anadolu Rangers 20-0 galibiyetle yarı finale çıkma hakkı kazandı. Bilgi Hunters’a mücadele için teşekkür ediyoruz.

Maç mevsim normallerine göre soğuk sayılabilecek bir havada oynandı. Ancak soğuğa rağmen Rangers taraftarı takımını yalnız bırakmayarak tribünleri doldurdu. Başlama vuruşu Rangers tarafından yapıldı. İlk hücumu genelde dış koşu ve paslarla değerlendiren Hunters iyi bir saha pozisyonuna ulaştı. Hunters soldan yaptığı alan koşusu ile sayıya ulaşacaktı ki yaptıkları ceza nedeniyle bir hayli gerilediler. Daha fazla ilerleyemeyen Hunters topu Rangers hücumuna devretti.

İlk hücum serisinde koşu ağırlıklı oynayan Rangers ise  istikrarlı bir şekilde ilerleyemedi ve topu rakibine verdi. İkinci çeyreğin başına kadar her iki takımın hücumu başarılı olamadı. İkinci çeyreğin hemen başında, Anadolu Rangers oyun kurucusu Emre Rifaioğlu, çok başarılı bir şekilde oldukça uzun mesafeli bir koşu sonrasında takımını sayıya ulaştırdı: 6-0. Sayının ardından yapılan ekstra denemesi başarısız oldu.

Bu noktadan sonra Bilgi Hunters daha fazla hata yapmaya başladı. Kendi gol alanlarının hemen önünde çok yukarıdan gelen başlama atışını kontrol etmeye çalışan Hunters oyun kurucusu topu parmaklarının ucundan kaçırdı. Yerde yuvarlanan topu Yunus Gül aldı ve Rangers adına günün ikinci sayısına imza attı: 12-0. Sayı sonrası Rangers’ın iki sayılık denemesi başarısız oldu.

12890889_975098902559416_3810271368171434976_oİkinci ve üçüncü çeyreklerde Anadolu Rangers hücumu istediği oyunu sahaya yansıtamadı ve iki-üç boyalı alan pozisyonundan eli boş döndü. Üçüncü çeyrekte Rangers oyuncusu Oğuzhan Özkan, degaj oyununda yakaladığı top ile sayıya koşsa da, Rangers’ın sayısı atılan bayrak nedeniyle iptal edildi. Daha sonra, yine kendi gol çizgisine yakın bir yerden oyuna başlayan Hunters hücumu, oyun kurucusunun daha önce de yaptığı gibi başlama atışını kontrol edemedi. Kendi gol alanından dışarı çıkan top nedeniyle iki sayı daha Hunters aleyhine yazıldı: 14-0.

Son çeyrekte ise her iki takımın oyuncularının yorulduğu belirgin bir şekilde göze çarptı. Rangers hücumu, başka bir dış koşuda sol taraftan Hasan Çellik ile sayıya ulaştı: 20-0. Maçın bitmesine az kala atılan sayı sonrası ekstra denemesinde Bilgi Hunters oyuncularının hakemlere karşı yaptıkları olumsuz hareketlerden ötürü çokça ceza aldı ve çok sayıda Hunters oyuncusu maçtan ihraç edildi.

Maçtan sonra Rangers her zaman olduğu gibi rakibini ve tribününü alkışladı. Hakemler genel olarak maçı başarılı bir şekilde yönettiler. Diğer maçların da sonuçlanmasıyla Rangers’ın yarı finaldeki rakibi SDÜ Spartans oldu.

12593913_975098802559426_450070500540757561_o

Anadolu Rangers won the game against Bilgi Hunters in Turkish American Football University Super League quarter finals that played on March, 26th. Rangers won by 20 – 0. Despite the cold weather, Rangers fans have filled the stadium and supported their team. Anadolu Rangers preferred running games throughout the game. In the second quarter, Rangers QB Emre Rifaioğlu scored with a rushing touchdown which is worth seeing. Later on, Hunters center delivered a bad shotgun to his quarterback and fumbled the ball. The loose ball was recovered by Rangers defense and Rangers got another six points. In the second half, Rangers earned two points from a safety. In the fourth quarter, Rangers slot-back Hasan Çellik scored a rushing touchdown and set the final score: 20-0. After the touchdown, some Hunters’ players presented unsportsmanlike behaviors towards the referees and ejected from the game. With the win, Rangers qualified to the semi finals. Rangers will play against SDÜ Spartans in the semi finals.  

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s