Anadolu Rangers – İzmir Ekonomi Halcyons Türkiye Üniversiteler Korumalı Futbol Süper Ligi 2. Hafta Müsabakası // Anadolu Rangers – Izmir Economy Halcyons Turkish American Football Univeristy Super League 2. Week Game

rangerbarisTürkiye Üniversiteler Korumalı Futbol Süper Ligi 2. hafta maçında Anadolu Üniversitesi 19 Aralık 2015 günü İzmir’de Ekonomi Üniversitesi ile karşılaştı. Oldukça sert geçen maçta Anadolu Rangers 22-0 skoruyla maçtan galip ayrıldı. Ekonomi Halcyons takımına mücadeleleri için teşekkür ediyor, kalan maçlarında başarılar diliyoruz.

Anadolu University battled with Ekonomi Halcyons on Gameweek 2 in the Turkish American Football Super League at Izmir. In this tough and competitive game, Rangers won by 22-0.  We thank Halcyons for their competitive soul and wish them success in their remaining games.

Maçtan önce ısınma esnasında belirgin bir şekilde gözlemlenen Halcyons takımının kalabalık ve fizik olarak gerçekten iyi durumda olduğuydu. İyi niyetli ve kendini bu işe adamış insanları çalıştırıcı ekibinde bulunduran Halcyons, İzmir futbolunu geliştiren ekiplerden birisi.

During the warmups, it was clear that Halcyons were crowded and in physically great condition. With their devoted coaches, Halcyons is a team that develops Izmir football. 

Maç İTÜ-Yaşar Üniversitesi maçını yöneten hakem heyetinin ayağının tozuyla gelmesiyle zamanında başladı (Hakemler konusu bu yazının sonlarında ele alınacak). Maç Rangers başlama vuruşuyla başladı. İlk seride Halcyons hücumu, bocalayan Rangers defansı karşısında mesafe almakta problem yaşamadı. Ancak toparlanan Anadolu defansı rakibini durdurarak topu hücumuna teslim etti. Anadolu Rangers ilk hücum serisinde koşu oyunlarıyla kararlı bir şekilde ilerledi ve ilk sayısına ulaştı.

The game started with the referee squad came from Hornets-Admirals game that were played a couple of hours before Rangers-Halcyons game. The game has started with Rangers kickoff. In his first drive, Halcyons offense gained easy first downs against their wavered opponent. However, Rangers defense recuperated himself and stopped Halcyons. Later, in his first drive, Rangers offense claimed the first touchdown of the game with a beautiful running play.

Kordonda IdmanMaçın geneline bakıldığında sahada çok sert oynayan ve hırslı bir Ekonomi vardı. Rangers maç boyunca tutuk ve çekingen bir oyun sergiledi; maçı tecrübesiyle kazanmasını bildi. Halcyons bir kaç defa Rangers kırmızı alanına gelmesine rağmen sayıya ulaşamadı. Ek olarak Rangers’ta çok sayıda oyuncu sakatlanarak oyunu terk etmek zorunda kaldı. Maçın geri kalanında Rangers tarafında Emre ve Beytullah birer koşu sayısına ulaşarak maçın skorunu tayin ettiler: 22-0.

In general, Halcyons seemed to be tough and ambitious. In contrast to that, Rangers was hesitant on the field. Yet, Rangers won the game by his experience. The Halcyons failed to make a touchdown even though they had visited the Rangers red zone several times. Moreover, many Rangers players were injured and left the game. In the remining game time, Emre and Beytullah scored another rushing touchdowns and set the game score: 22-0.

Hakemler konusuna gelince, maçın dördüncü çeyreğinde saygısız bir kaç taraftar hakem aleyhine tezahurat ve küfür etmeye başladı. Hangi takımı destekledikleri veya kim oldukları bilinmiyor – hiç önemli de değil aslında – Camia olarak bu tarz davranışları tasvip etmiyoruz. Bırakın da adam gibi oyunumuzu oynayalım. Hakemlerin maçı iyi veya kötü yönetmeleri gerçekten hiç önemli değil; bu insanları bu spora küstürmememiz gerekiyor. Sonuçta onlar da büyük fedakarlıklarla oradan oraya koşup bizim maç yapabilmemiz için çabalıyorlar.

Bu sonuçla Rangers 2’de 2 yaparak gruptan çıkmayı garantiledi.

With this score, Rangers won 2 games in a row and guaranteed to qualify from his group.

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s