Anadolu Rangers – Boğaziçi Sultans Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Yarı Final Müsabakası / Anadolu Rangers – Bogazici Sultans Turkish American Football University Super League Semi Final Game

10955147_1039559262738109_7338690833733119985_o18 Nisan Cumartesi günü Eskişehir Behiç Erkin Spor Kompleksi’nde oynanan Türkiye Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi Yarı Final Müsabakası’nda Anadolu Üniversitesi kendi evinde Boğaziçi Üniversitesi’ni 45-28 yenerek finale çıkma başarısını gösterdi. Boğaziçi Üniversitesi’ne göstermiş oldukları saygı ve mücadele için teşekkür eder, kalan maçlarında başarılar dileriz.

Yaklaşık 200 kişilik taraftar grubunu arkasına alan Rangers, seyir zevki yüksek geçen maça Rangers hücumu başladı. Kararlı bir şekilde ilerleyen Rangers hücumu ilk sayısına erken ulaştı (Emre). Ardından yapılan ekstra denemesi başarısız sonuçlandı. 6-0. Hücum takımını oyuna sokan Sultans, dengeli oyun tercihleriyle ilerleyerek kısa sürede sayıya ulaştı. 6-6. Sonrasında oyuna giren Rangers hücumu yine bir koşu oyunuyla sayıya ulaştı (Oğuzhan). Bu sefer yapılan ekstra denemesi başarıyla sonuçlandı. 14-6. Rangers’ın öne geçişine Sultans cevap vermekte geç kalmadı. Uzun bir pas denemesiyle sayıya ulaşan Sultans skoru 14-12 ye getirdi. Karşılıklı sayı duellosuna sahne olan ilk yarı 20-12 Rangers üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci yarıda da tempo düşmedi. Rangers bir adet 3 sayılık alan golü (Sinan) ve Oğuzhan’ın yapmış olduğu 1 pas arasını sayıya dönüştürmesi ve ardından yine Oğuzhan’ın yaptığı 3 TD ile skoru 45-28’e taşıdı. Son dakikaya girildiğinde Boğaziçi diz koyan rakibine saygı göstererek maçın bitmesini sağladı.

Maç sonunda her iki takım birbirini alkışlayarak kutladı. Bu sonuçla Anadlu Rangers, takım tarihi boyunca üniversiteler liginde ilk defa finale kalma başarısını gösterdi. Bu başarıda emeği geçen üniversite ve takım yönetimimize, oyuncularımıza ve taraftarımıza gönülden teşekkürü bir borç biliriz.

Dipnot: Maç boyunca  ne saha içinde ne de tribünde tek bir küfürün dahi duyulmaması çok mutlu edici bir olaydı.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s