Anadolu Rangers – 9 Eylül Efeler Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi 2. Hafta Müsabakası / Anadolu Rangers – 9 Eylül Efeler American Football University Top League Game Week 2

CCCCCCKorumalı Futbol (KF) Üniversiteler Süper Ligi ikinci hafta müsabakasında Anadolu Üniversitesi KF Takımı Anadolu Rangers, deplasmanda 9 Eylül Üniversitesi KF Takımı 9 Eylül Efeler ile İzmir’de karşılaştı. Oldukça güzel bir havada oynanan maçı Anadolu Rangers 29-0 kazanarak üniversiteler liginde üst üste ikinci galibiyetini alarak gruptan çıkmayı garantiledi. 9 Eylül Efeler’e gösterdikleri mücadele ve misafirperverlik için teşekkür ediyor, kalan maçlarında başarılar diliyoruz.

Maçtan bir gün önce İzmir’e gelen Rangers Bayraklı’da bir otelde konakladı. Maça kadro olarak eksik gelse de Rangers oldukça eğlenceli bir yolculuk sonucunda moral olarak eksiksiz bir haldeydi. Maçın uzun süren lig tatili sonrası olması, kamp döneminde yoğunluklu olarak ağırlık salonu ve kapalı sahada çalışan Rangers için bir açılış maçı olarak görülmekteydi. Bu gibi durumlarda takımların bocalamaları ve performans düşüklükleri beklense de, iyi çalışmanın meyvesi olarak Rangers maçta çok hata yapmadan iyi bir performans göstererek, tecrübesinin de yardımıyla kazanmasını bildi.

Maç 9 Eylül takımının başlama vuruşu ile başladı. Rangers dönüş takımı top taşıyıcısı topu elinden düşürünce ilk hücum hakkı İzmir ekibine geçti. Pas ve koşu oyunlarını dengeli kullanan İzmir ekibi sayıya ulaşamayınca topu Rangers a bıraktı. Maç bu aşamada dengeli ilerlerken Rangers koşucusu Onur çok uzun bir koşuyla sayıya ulaştı. Ardından oyunun devamında Onur ile başka bir koşu oyunu, Tugay ile bir pas oyunu; sonrasında Emre ile bir koşu oyunu sonrası sayılara ulaşan Rangers iki adet 2 sayılık, bir adet de tek sayılık ekstra denemesinde başarılı olarak skoru tayin etti.

9 Eylül temeli çok sağlam bir ekip kurmuş. Maç boyunca disiplini elden bırakmayan bir takım. Oyuncuların fizikleri sağlam görünüyor. Koçları da işini bilen, tecrübeli isimlerden oluşuyor. Ek olarak değinmek istediğim nokta ise tesisleri. Muhteşem bir tesisleri var. Kıskanmamak elde değil. Bu şekilde devam ettikleri sürece Yaşar ve Ekonomi Üniversitesi ile birlikte önümüzdeki yılların flaş İzmir ekiplerinden biri haline gelebilirler.

Rangers in grubunda kalan son maçlar lideri ve ligde kalanı belirleyeceğinden ötürü oldukça kritik maçlar. Ligde kalma mücadelesinde Hacettepe ile 9 Eylül karşılaşacak. Açıkçası maçın dengeli geçeceğini düşünüyorum. Disiplini ile 9 Eylül maçı kazanma potansiyeli taşıyor. Diğer maçta ise Anadolu Rangers ODTÜ ile karşılaşacak. Geçen sene kıran kırana bir mücadele sonrası az farkla ODTÜ nün kazandığı maçın bir rövanşı niteliğinde geçecek olan maç Rangers açısından çok önemli.

 

In the second game week of the American Football University’s Top League, the Anadolu Rangers AFC played against 9 Eylül Efeler AFC in an away game in İzmir. The Rangers won the game 29-0 under perfect weather conditions and guaranteed qualification from their pool. We thank 9 Eylül Efeler for their competetitive soulspirit and hospitality and wish them success in their remaining games.

On the day before the game, the Rangers came to İzmir and stayed at a hotel in Bayraklı. Although there were some missing names within their squad, the Rangers were fully motivated after a fun travel. Since this was the first game to be played after a long league break, it can be seen as the opening game of winter-spring term for the Rangers. Playing a game after such long breaks may cause performance drops for teams, however the Rangers were in shape after a fruitful training camp and performed well in the game without many mistakes and won the game. 

The game started with 9 Eylül kickingoff. The Rangers return team muffed the ball and this resulted in a turnover giving the home team the first opening drive.  With balanced pass-run plays, İzmir was unable to score and punted the ball. After some balanced gameplay, the Rangers running back, Onur, scored a rushing touchdown after a very long run. The Rangers scored more touchdowns throughout the game:  Another rushing touchdown from Onur, a passing touchdown from Emre to Tugay , an interception return touchdown from Ilia, a one point PAT and a two point conversion. 

9 Eylül is a team on a well structured and strong base. They were disciplined the entire game. They have physically well-built players. Also their coaching staff consists experienced names. In addition, I would like to highlight another point: their facilities. They have marvellous facilities. If they can keep working like that, they will become an another powerful team like Yaşar and Ekonomi Universities from İzmir. 

The remaining games in Rangers’ group are critical; qualified and relegated teams will be designated after results. Hacettepe will face 9 Eylül on the relegation game. I expect this game will be a balanced one. However 9 Eylül is closer to winning with their disciplined system/program. In the other game, Rangers will play against ODTÜ. Last year, ODTU won a close game and forthcoming game is crucial for Rangers; yet it could be named as a revenge game. 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s