Anadolu Rangers – Hacettepe Red Deers Kulüpler 1. Ligi 3. Hafta Müsabakası / Turkish American Football Top League Week 1: Anadolu Rangers – Hacettepe Red Deers

10834891_337690039749248_2105230361131483611_oTürkiye Korumalı Futbol Kulüpler 1. Ligi 3. hafta müsabakasında 13 Aralık 2014 saat 18:30 da Hacettepe Red Deers ile Anadolu Rangers Eskişehir Behiç Erkin Spor Tesisleri’nde karşı karşıya geldi. Anadolu Rangers maçtan 32-0 galibiyetle ayrıldı. Hacettepe’ye kalan maçlarında başarılar diliyoruz.

Maçtan bir hafta önce üniversiteler liginde iki ekip yine Eskişehir’de karşı karşıya gelmişti. Maçı Anadolu Rangers 64-14 kazanmıştı. Bu maçtan sonra rakibimizin oldukça hırslı bir şekilde geleceğini tahmin ediyorduk. Nitekim öyle de oldu. Ancak bu noktada üzücü bir durum olarak altını çizmek istiyorum; kendilerine hürmet gösterip hoş geldiniz diyerek karşılamamıza rağmen bir çok oyuncu yüzümüze bile bakmadı. Sporda yenmek de vardır yenilmek de; ancak önemli olan dostlukların baki kalmasıdır.

Maç kadroları açısından Anadolu Rangers takımına baktığımızda üniversiteler ligi kadrosundan 3 kişinin farklı olduğunu söyleyebiliriz. Her iki ligde de neredeyse aynı kadro ile mücadele eden Rangers’ın karşısında Hacettepe’nin de 5-6 oyuncusunun üniversiteler ligi kadrosundan farklı olduğu söylenebilir. Saha içine baktığımızda Hacettepe line oyuncularının da eklenmesiyle bir önceki maçına göre cüsse olarak daha iri gözükmekteydi.

Maça Rangers hücumu başladı. İlk seride aldığı kısa ve kararlı mesafeler ile Rangers hücumu sayıya ulaştı. Ardından yapılan başarılı ekstra oyunu ile skor Anadolu Rangers lehine 8-0 olarak değişti. Daha sonra oyuna giren Hacettepe hücumu Rangers defansı tarafından başarıyla durduruldu. Bir süre ortada devam eden serilerin ardından ilk yarının sonuna doğru Rangers bir sayıya daha ulaştı. Ekstra denemesinde başarısız olunca ilk yarı 14-0 Rangers lehine sonuçlandı.

İkinci yarıda da Anadolu Rangers daha etkili göründü. İkinci yarıda da 3 TD yapan Rangers 3. çeyrekte as oyuncularını kenara çekti. Maç sonucunda skor 32-0 Anadolu Rangers lehine idi. Rangers defansı bu maçta sayı yemeyerek iyi bir iş çıkardı. Ek olarak yaptığı 2 pas arası oyunuyla topu alarak hücumuna destek oldu.

Bu galibiyet ile birlikte Anadolu Rangers 3 maçta biri hükmen olmak üzere 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile sıralamada 3. durumda. Bu sezon ligde kalma parolasıyla yoluna devam eden Rangers bir sonraki maçı İTÜ Hornets karşısında da iyi bir skor alıp hedefine ulaşmak istiyor.

Genel bir değerlendirme olarak Hacettepe’ye iki maçta atılan 96 sayı ile Rangers takım tarihinin en üretken hücum dönemini yaşadığı söylenebilir. Tek dileğimiz her hafta öğrendiklerimizin üzerine biraz daha koyarak, bir hafta önceki “biz”den daha iyi olmak.

 

In the Turkish American Football Clubs Top League 3. week game, Anadolu Rangers and Hacettepe Red Deers competed on Dec 13th, 2014 at Behiç Erkin Sports Complex Eskişehir. Anadolu Rangers left the field with 32-0 win. 

About the game squads, we can say that Anadolu Rangers has 3 different players from their university league squad. Despite this, Hacettepe had 5-6 players other than their university league squad. With the replacements, Hacettepe seemed bigger as size from the previous game.

Just a week before the game two teams battled against themselves at Eskişehir again. Anadolu Rangers won the game 64-14. We were expecting that our opponent will be more ambitious for the upcoming game. Yet they were. However, we had a non-positive experience; many players didn’t respond our greeting after getting off the bus. You win and lose in sports; but friendship needs to be lasting for forever.

Rangers started the game. In the first serie, Rangers gained short yards in a stable condition and scored the first TD. With 2 PT conversion, the score table changed to 8-0. After that Hacettepe offense was defended by Rangers defense successfully. After a couple of balanced series, Rangers scored another touchdown in the late minutes of the first half 14-0.

In the second half, Anadolu Rangers was more effective. Rangers scored 3 TDs in the second half and replaced starters in 3rd quarter. At the end of the game, Rangers won by 32-0. Rangers defense did well by preventing their opponent to score. In addition to that they helped their offense with 2 interceptions.

With the win, Anadolu Rangers is in the 3rd place with two wins and one loss. With the goal of staying on the first league, Rangers seek for another good result against ITU this week.

As a general evaluation, Rangers offense is having his peak in the team history on score production with scoring 96 points against Hacettepe in two games. Our wish is to keep on learning each week by putting brick onto brick in order to get better from “ourselves” from the latest week.

 

 

 

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s