Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi 1. Hafta Müsabakası Anadolu Rangers – Hacettepe Red Deers / American Football University Super League Game: Week 1 Anadolu Rangers vs. Hacettepe Red Deers

10357523_1508357289439922_1338595314277106926_nAnadolu Rangers Üniversiteler Süper Ligi Birinci Hafta Müsabakası’nda kendi evinde ağırladığı Hacettepe Red Deers karşısında 64-14 galip gelerek lige iyi bir başlangıç yaptı. Hacettepe’ye gösterdikleri mücadele ve centilmenlik için teşekkür ediyor kalan maçlarında başarılar diliyoruz.

Maç güzel bir havada Behiç Erkin Spor Tesisleri’nde oynandı. Anadolu Rangers taraftarı kendi evinde oynadığı maçlarda olduğu gibi yine tribündeydi. Taraftar Rangers’ı kendi evinde yalnız bırakmıyor.

Anadolu Rangers ekibi maça çok konsantre bir şekilde çıktı. Geçen seneki kadrosundaki eksikleri gidermiş ve yeni sisteme yavaş yavaş adapte olan Rangers bu sefer maçı kazanmayı planlıyordu. Hacettepe ise geçen seneki kadrosunu nispeten koruyamamış olarak görünmekteydi. Aldığımız bilgilere göre takımlarında çok sayıda yeni oyuncu bulunmakta. Bu da maçın dengesini belirleyen en büyük özelliklerden biriydi.

Maç sarkma yaşanmadan belirtilen saatte başladı. İlk hücumu Rangers yaptı ve rakibin kırmızı alanına kadar koşu oyunlarıyla ilerledi. Hacettepe defansı başarılı bir savunmayla Rangers hücumunu durdurmayı başardı. Daha sonra oyuna giren Rangers defansı rakibinin ilerlemesine müsade etmedi; ancak Red Deers tarafından vurulan punt Rangers tarafından düşürülünce topu kapan Red Deers 50 yard civarından tekrar oyuna hücum ile girme şansına sahip oldu. Bu noktada momentumu ele geçiren Red Deers hücumu Rangers 25 yardına kadar ilerlese de 4. haklarında vurdukları alan vuruşu Rangers defansı tarafından bloklandı.

Bu noktadan sonra oyunun gidişatı değişti. Maça ısınan Rangers hücumu hızlı blok ve koşularıyla çok rahat mesafe almaya başladı. Defansın da başarılı oyunu sayesinde rakibine sayı şansı vermeyen Rangers, ilk yarı bitiminde skoru 38-0 kendi lehine çevirdi.

10634132_334533850064867_5650346107834858212_oİkinci yarıda ilk iki seri boyunca ilk 11 oyuncularıyla devam eden Anadolu Rangers, hücum takımının sahaya girer girmez sayıya ulaşmasıyla 3. çeyreğin başında tamamen yedek oyuncularını sahaya sürdü. İlk etapta bocalayan oyuncular daha sonra maça ısınarak dengeli bir oyun izlememize neden oldu. Red Deers hücumu birisi sahte field goal oyunundan pas, diğeri koşu ile 2 sayıya ulaştı, 2 sayılık denemelerinden birisi de başarılı olunca ikinci yarıda 14 sayıyı hanesine yazdırdı. Öte yandan Rangers hücumu koşucu #33 Emre’nin iki adet 80+ yard süpriz koşusuyla iki adet sayıya daha ulaştı. Ardından oyun kurucu Yiğit ile sayıya ulaşan Rangers hücumu son skoru tayin etti: 64-14

Maç boyunca hiç bir tartışmanın olmadığı düşünüldüğünde maç bir miktar yavaş yönetildi. İki takım da hakemlere ve oyuna oldukça saygı gösterdi. İki takım da son saniyeye kadar disiplinini korudu. Maçta emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Şimdi hedefimiz bu hafta sonu oynanacak olan Kulüpler Ligi müsabakası. Yine Hacettepe ile oynuyoruz. Kadroları daha güçlü olacak. Bu maç için de tüm taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz.

Maçı farklı bir gözden anlatan bir yazı için; Mert Akdoruk’un kaleminden: http://www.spor365.com/Kos-Rangers-kos_36529.html

 

10846086_953723677988335_1454966049808955869_nAnadolu Rangers won their home game against Hacettepe Red Deers in University Super League Week 1 and made a good start for the season. We thank Hacettepe for their sportmenship and struggle and wish success on their remaining games.

The game is played under a good weather at Behiç Erkin Sport Complex. Anadolu Rangers fans were supporting their team like all other home games. Our fans never leaves Rangers alone at our home. 

Anadolu Rangers was extremely motivated before getting on the field. With the replacements of their missing members from the last season and getting warmed up for the new offensive system, Rangers planned to win the game. Hacettepe seemed to lose many players from last season. They have many new players in their squad, and this situation affected the balance of the game. 

Game started on time without any delay. Rangers started with the offense and run the ball through his opponent’s red zone. Hacettepe defense successfully stopped Rangers offense. Later, Rangers defense stopped his opponent to get yards, however when the Rangers returner muffed the ball Red Deers punt, Red Deers recovered the ball at 50 yard. At that point Red Deers got the momentum and moved the ball to Rangers 25 yard, but Rangers defense blocked Hacettepe’s field goal.

From that moment, the game pace has entirely changed. Rangers warmed up for the game and got easy yards with fast blocks and runs. With the help of his defense, Rangers set the score to 38-0 with the end of the first half.

Rangers continued to play with first team squad until the second drives on both the offense and defense in the second half. After the first offensive drive, Rangers scored another touchdown. So that Rangers substituted all players on the field in the beginning of 3rd quarter. The backup team struggled a little at first drive, however when they get used to bear the pressure, game went balanced. Red Deers scored two touchdowns, one from a pass in a fake field goald play and one from a rush. They were successful at one of the 2 PT plays. On the other hand Rangers offense scored 2 touchdowns with two 80+ suprise runs from the running back #33 Emre. After that, Rangers scored another touchdown with the rush of quarterback Yiğit and set the final score: 64-14 

By considering that no aggression nor arguing happened on the field, game was ruled a little slow by referees. Both teams showed respoect for referees and the game. Both teems kept their discipline until the final whistle. We thank everyone who has an effort for the game.

Now our goal is to win our next game which will be playing on this weekend: Professional League Game. We are battling with Hacettepe again. But this time, they will be stronger with their improved squad. We expect full support for this game!

 

 

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s