Anadolu Rangers – Koç Rams Kulüpler 1. Ligi 1. Hafta Müsabakası / Turkish American Football Top League Week 1: Anadolu Rangers – Koç Rams

10367721_1476915305917454_2560905961223686637_nAnadolu Rangers Kulüpler 1. Ligi’ndeki ilk maçına çıktı. Geçen senenin namağlup finalisti ile karşılaşan Eskişehir ekibi 24-2 lik skorla sahadan yenik ayrıldı. Gösterdikleri mücadele ve aldıkları galibiyet için Koç Rams’i tebrik ediyoruz.

Maç için Rangers 49 kişilik kafilesiyle maçın oynandığı günün sabahı 6 da İstanbul’a yola koyuldu. Federasyonlu ligin başlangıcından beri ilk defa 1. ligde oynama şansı bulan oyuncular oldukça heyecanlıydı.

Bu sezon yeni teknik heyeti ve tamamen yenilenmiş oyun sistemiyle Anadolu Rangers hazırlık maçı yapmadan lige başladı. Sonuç olarak oyun içerisinde oyuncu bazında bir çok oyunda hata yapsa da oyun genelinde disiplinini bozmayan Rangers maç sonuna kadar mücadeleyi bırakmadı. Fizik olarak rakibine göre oldukça ufak olan Eskişehir ekibi kadro derinliğinin yeterli olmaması nedeniyle zaman zaman problemler yaşadı. Geçtiğimiz seneki kadrosunun büyük kısmını koruyarak yeni transferler ile güçlenen Rams maç genelinde daha az hata yaparak kazanmasını bildi. Özellikle kadrosuna kattığı 4 adet Sırp oyuncu maç boyunca oldukça etkili oldu.

Maça başlama vuruşuyla başlayan Rangers hücumda başarılı olamayınca topu rakibine teslim etti. Rams hücumu 4. hakkında Rangers 25 yardından başarılı bir pas oyunu ile sayıya ulaştı. Ekstra koşusunda puan alamayan Rams skoru 6-0 a getirdi. Karşılıklı hücumlar sonrasında rakibin oyun kurucusunu kendi gol alanında düşüren Rangers DE Erdal takımına 2 sayıyı kazandırdı. 6-2. Bu noktada maç dengeli giderken kendi kırmızı alanında dördüncü hakta punt yerine fake punt oynamayı tercih eden Rangers hücumu Rams defansı tarafından durdurulunca İstanbul ekibi çok büyük bir saha avantajı ile sahaya girdi ve 3 yardlık oyun ile sayıya ulaştı. Rams ekstra sayıyı da başarıyla tamamlayarak skoru 16-2 ye getirdi. Maçın sonuna yaklaşırken başarılı bir pas oyunuyla bir sayı daha bulan Rams skoru belirledi. 24-2.

Maç boyunca Rangers yoğunluklu olarak koşarken Rams koşu-pas dengeli bir oyun gerçekleştirdi. Rams hücum ve defans çizgi oyuncuları maç boyunca oldukça etkili oldu. Hücum çizgi oyuncuları Rams oyun kurucusuna arkada oldukça zaman kazandırmasına rağmen  Rangers savunması sabırlı bir şekilde rakibini top kayıplarına zorladı. Maçı Rangers defansı 4 interception ve 1 fumble recovery ile tamamlamasına rağmen hücumda etkisiz kalınca mağlubiyetten kurtulamadı.

Oldukça centilmen geçen maçı hakemler de oldukça iyi ve akıcı yönetti. Hem Rams ekibine hem de hakemlere gerçekleştirdikleri başarılı organizasyon için teşekkür ediyoruz. Rangers olarak bu maçı unutup bir sonraki maçımıza odaklanıyoruz.

678x369_Anadolu-Rangers-maglubiyetle-basladi-z6frwsz6mrAnadolu Rangers played his first game on Professional Top League. Playing versus the former undefeated finalist, Eskişehir’s team left the field with a loss: 24-2. We congratulate Koç Rams for their effort and victory.

Rangers departed from Eskişehir to Istanbul at 6:00 a.m. with the squad of 49 members. Players were excited to play the first time in the top league with the federation.

With the new technical staff and new game system, Anadolu Rangers started the season without and preseason game. Even though some player depended mistakes happened during game, Rangers kept the discipline and was competitive throughout the game. Being small az sized compared to his opponent, the Eskişehir team had some problems depending on the lack of squad depth. On the other hand, by keeping the most players on the team and adding some good players, the empowered Rams made less mistakes throughout the game and won. Especially 4 new Serbian players were very effective in the game.  

Rangers started the game game with the kickoff, yet failed to score and punted the ball to the opponent. In their first drive, Rams offense scored with a pass from Rangers’ 25 yard on their 4th down. Rams failed to get 2PT in the conversion: 6-0. After a couple of drives from both sides, Rangers DE Erdal tackled the Rams quarterback within the goal zone and got the safety. 6-2. At that point, while having a balanced game, Rangers played a fake punt in their red zone and stopped by the Rams defense. After that, Rams offense acquired an excellent field position against Rangers and they scored with a 3 yds game. 2 PT conversion was successful: 16-2. In the remaining time, Rams scored with a pass and finalized the game: 24-2.

While Rangers ran the ball mostly throughout the game, Rams had a balanced pass-run ratio.Rams defensive and offensive linemen were effective from the start until the end. Despite having so much time behind the offensive line, Rams quarterback made mistakes against the patient Rangers defense. Rangers defense made 4 interceptions and 1 fumble recovery, however this effort was not enough to win the game since the team’s offense was unable to score.

Referees ruled the game very well. We both thank Rams and referees for their successfull organization. We, as Rangers, are now focusing our next game.

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s