Rangers Yaz Dönemi – Ağırlık 1. Hafta

photo (6)Beden eğitimi bölümüne giriş sınavlarının bitmesiyle birlikte 14 Temmuz 2014 günü 2 Eylül tesislerimizde antrenmanlarımıza başlayabildik. Öncesinde gerçekleştirdiğimiz 1 haftalık hazırlık antrenmanını takiben önceliğimiz tüm oyunculara doğru ağırlık kaldırma tekniklerinin öğretilmesi oldu.

Pazartesi-Salı Perşembe-Cuma günleri gerçekleştirdiğimiz ağırlık antrenmanlarında Koç Yakup ve Koç Aslan olimpik kaldırma photo (10)hareketlerinin püf noktalarını ve genel yanlışlıkları gösterdi. İlk haftanın amacı tüm oyuncuların doğru tekniği öğrenmesi ve akabinde bireysel maksimal ağırlıklarının hesaplanması idi. Maksimal ölçümleri her ne kadar şu aşamada tam doğru ölçüyü vermese de koçlarımızın hazırladıkları programların yüzdeliklerini belirleme noktasında gerekli bir bilgi.

Antrenmanlar rutin olarak ilk etapta dinamik ısınma; alt ve üst vücut esnetme ve gövde/karın geliştirme ile başlıyor. Tesislerimiz içerisindeki kapalı atletizm pistinde bu ısınmaları gerçekleştirdikten sonra ağırlık salonuna geçiyoruz. Antrenman için kısıtlı zamanımız olduğundan dakik ve disiplinli olmak bizim için oldukça önemli.

photo (6)İlk hafta boyunca en çok göze çarpan olay her oyuncunun oldukça hırslı bir şekilde çalışması. Yaklaşık 25 sporcu ile takım halinde antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sakarya Tatankalar oyun kurucusu Bilguun, Kocaeli Sharks center ve line kaptanı Eser’de bu yaz bizimle birlikte çalışıyor. Diğer yandan oyuncularımızın birbirini ateşlemesi ve desteklemesi ağırlık salonu atmosferinin bambaşka bir havaya bürünmesine yol açıyor. Oraya boşuna “Akıncı Ocağı” demiyoruz; orası bizim yuvamız..

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s