Anadolu Rangers 2014 – 2015

Ppax-01-01Uzun zamandır bu anı bekliyoruz. Takımımız 1 Haziran’da 30 günlük aktif dinlenme sürecine geçti. 1 Temmuz’da Akıncılar tekrar çalışmaya başlayacak. Hem de bu sefer eskisinden çok daha farklı ve gelişmiş bir şekilde..

Negatif değişikliklere değinmek gerekirse, genel olarak baktığımızda takımımız bu sene kadrosundan 2 önemli oyuncuyu kaybediyor. Biri genel kaptanımız OL Fırat Erdener Appak (henüz belli olmasa da büyük ihtimalle gidiyor); diğeri özel takımlar kaptanımız RB Sinan Güler. Her ikisi de uzun yıllar bu takıma hizmet ettiler. Ancak hayat şartları bazen bu şekilde ayrılmalara neden olabiliyor. Temennimiz bu ayrılığın kısa süreli olması. Kim bilir, belki kısa bir süre sonra tekrar geri dönme imkanı bulabilirler.

Pozitif değişikliklerin en başına koç kadromuza yaptığımız katkıları yazabiliriz. 3 adet yeni antrenörümüz ile yola devam ediyoruz. Koç Aaron, Koç Jake ve Koç Sean ile önümüzdeki yılın planlamasına çoktan başladık. 1 Temmuz 2014 tarihi itibarıyla yaz dönemini en hazır şekilde bitirebilmek adına geleneksel Rangers yaz dönemi çalışmalarına başlıyoruz. Ancak bu sefer çok daha profesyonel olarak. Yeni gelen koçlarımızdan Jake ve Sean kinezyoloji mezunu. Yaklaşık 3 haftadır kendileriyle ile ağırlık salonunda eğitim çalışması yapıyoruz. Ağırlık çalışmasını en ince detayları ile öğretiyorlar. Bu kadar ince detayı bu denli profesyonellerden öğrenebilmek paha biçilmez bir imkan. Yaz kampı ile birlikte kolej seviyesinde bir programla (ülkesinde ödüllü bir kolej antrenörü eşliğinde hem ağırlık salonu hem de açık saha idmanlarını içeren bir “strength and conditioning” sürecinden bahsediyorum) önümüzdeki sezona hazır hale gelmeye çalışacağız. Bu süreci aşama aşama tanıtacak bir süreç günlüğü tutup bu platformdan yayınlamayı planlıyorum.

1. Lig’e çıkmak her ne kadar bir başarı olsa da, 1. Lig’de tutunmak elde edilmesi daha zor bir başarı. Bu nedenle takımımıza çok sayıda oyuncu adayı (yaz döneminde dahi) toplayarak sezona hazırlanmaya çalışıyoruz. Tecrübe olarak 1. Lig takımlarından eksiğimiz olsa da ciddi bir teknik ve kondisyon çalışması ile hedefimiz bu sene ligde kalıp bir – iki seneye tüm takımlar ile kafa kafaya mücadele edebilmek. Elimizde iyi bir jenerasyon var. (Takıma katılmak isteyen arkadaşlar olur ise elbette yaz döneminde takımımız ile çalışabilir) Saha içi çalışmalarının yanında saha dışı organizasyonlarında da yenilikler bulunmakta. Ancak bu gelişmelere bu yazıda değinmeyeceğim. Amacımız her alanda işini doğru yapan bir takım haline gelebilmek.

Yaz-01

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s