Anadolu Üniversitesi – Işık Üniversitesi Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi 3. Hafta Müsabakası

Bkhvdo2CAAAT3Ap5 Nisan 2014 Cumartesi günü oynanan korumalı futbol üniversiteler süper ligi 3. hafta müsabakasında Işık Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi Şile GSGM sahasında karşı karşıya geldi. Maçın sonucu 14-2 Anadolu Akıncıları lehine sonuçlandı. Gösterdikleri misafirperverlik ve mücadele için İstanbul ekibine çok teşekkür ediyoruz.

BkYuhcTIgAAPeooMaçın yapıldığı Şile bölgesi İstanbul’un gerçekten en güzel yerlerinden biri. Yemyeşil ve denizin kıyısında. Maç sabahı kaldığımız otelden çıkıp maçın yapılacağı sahaya gelirken oldukça heycanlıydık. Gerek sahanın konumu, gerek havanın sıcak oluşu, gerek maçın önemi bizi oldukça etkiledi.

Maçtan önce Işık Chargers hakkında kısa bilgiler vereyim. Nispeten yeni bir ekip olmalarına rağmen sistemli ve organizeler. Boğaziçi Sultans antrenörü Erdem Abi çalıştırma anlamında takıma destek veriyor. Kendisini çok uzun süredir tanımasam da değerli bir insan olduğunu biliyorum. Oldukça disiplinli bir çalıştırıcı olmasının etkisini sahada görmek çok da zor değil açıkçası. Öte yandan takımda tecrübeli oyuncular da bulunmakta. Boğaziçi Sultans ve milli takımımızın koşucusu Sertan Kutval bu oyunculardan birisi. Kadroda ayrıca Koç Rams te oynayan oldukça kaliteli oyuncular da bulunmakta.

Maçın ambulans gecikmesi nedeniyle bir miktar geç başlaması nedeniyle ısınma süresini daha hafif bir tempoda gerçekleştirdik. Ancak güneşli hava nemin de etkisi ile resmen boğucu bir hale geldi. Maç başlamadan kaç litre su içtik hatırlamıyorum.

Para atışı sonucunda Rangers olarak oyuna başlama vuruşu ile başladık. Yaklaşık 20 yardlık bir geri dönüş yapan Chargers oyuncusu kendi 35 yard civarında düşürüldü. Ardından İstanbul ekibi hücum hattında koşu oyunları ile ilerlemeye çalıştı. Rangers savunması başarılı bir şekilde rakibini degaj vurmaya zorladı. Degaj ardından kendi 20 yardı civarından oyuna giren Akıncılar pas ve koşu oyunları ile ilerlemeye başladı. Işık kırmızı alanında tam sayı yapacağımızı düşünürken topu kötü bir pas ile rakibe teslim ettik. Daha sonra karşılıklı defans ofans oyunları sonucunda ilk yarı iki takım da sayı bulamadı. İstanbul ekibi Sertan ile bir iki defa uzun koşu yapma şansı bulurken bir adet uzun pas ile ilerlese de sayı şansı bulamadı. Aynı şekilde Akıncılar da oyun kurucu Emre ile koşucu Sinan ve Bahadır ile mesafeler almasına karşın sayıya ulaşamadı. Özellikle yapılan top kayıplarının Eskişehir ekibi için büyük problem haline geldiğini söyleyebilirim.

Ikinci yarının başında her iki takımın hücumları sonuca ulaşamazken çoğunlukla koşu oyunlarının tercih edildiği görüldü. Rangers savunması kendi 1 yard mesafesinde oyunu durdurdu ancak oyuna giren hücum takımı koşucusu gol çizgisinin arkasında düşürülünce maç 2 – 0 Işık Chargers lehine dönüştü.

Maçın bitimine 6 dakika kalırken Akıncılar halen sayı bulamamıştı. Gerginlik ve stres altında hücuma bir türlü konsantre olamazken özellikle oyun kurucumuz Emre’nin harika koşuları ile ilerleyip rakibin kırmızı alanında başarılı bir dış koşu oyunu ile sayıya ulaştık. Oğuzhan’ın motionlu koşu oyunuyla yaptığı sayıya ek olarak Emre’nin 2 sayılık oyunu da başarılı olunca maçın skoru 8 – 2 Akıncılar lehine döndü.

Bu andan sonra Akıncılar toparlanırken rakip takımın motivasyonunda düşmeler başladı. Chargers kendi 35 yardında yaptığı bir pas oyununda topu Akıncılar linebackerına kaptırınca oyuna tekrar giren Akıncılar hücumu diğer bir sayıya koşucu Sinan ile ulaşarak skoru 14 – 2 ye dönüştürdü. Maçın bitmesine kısa süre kaldığından ötürü rakibimiz oyun yapmamaya karar verdi ve maç bu şekilde sonuçlandı.

Ilk olarak Işık Üniversitesi oyuncuları ve teknik heyetine gösterdikleri misafirperverlik ve centilmen oyun için çok teşekkür ediyoruz. Ligden düşmeyi hak etmeyecek bir takım olduklarını düşünüyorum. Maç sonu seramonisinde her iki takım birbirini tebrik etti ve sonrasında alkışladı.

İkincisi son iki maçtır motivasyonun bu sporda ne kadar önemli olduğunu gördük. Düşük motivasyon ve rakibi özel analiz etmeden başarılı oyun sergileyemiyorsunuz. Hacettepe maçında işlemeyen defansımız ve bu maçta işlemeyen hücumumuz bu durumu ispatlar nitelikte.

Bir korumalı futbol haftasının daha sonuna gelirken tüm destekçilerimizi bu Cumartesi günü evimizde konuk edeceğimiz Bursa Timsahları karşılaşmasına davet ediyoruz.

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s