Anadolu Rangers – Hacettepe Red Deers Müsabaka Özeti

LOGO-04Anaolu Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi arasında 16 şubat 2014 Pazar günü oynanan Korumalı Futbol Üniversiteler Süper Ligi maçında gülen taraf Ankara ekibi oldu. Maçı 26-14 üstünlükle kazanan rakibimizi tebrik ediyor diğer maçlarında başarılar diliyoruz. Maç Ankara ekibinin dönüşü ile başladı. Sert koşularla ilerleyen Ankara hücumu Rangers defansı tarafından başarıyla durduruldu. Daha sonra oyuna giren Rangers hücumu Ala Geyikler defansı tarafından durdurularak degaj yapmaya zorlandı. Henüz Hacettepe’nin 2. veya 3. hücum hakkında Rangers defans kaptanı MLB Yunus’un kasıktan (darbeye dayalı), MLB Hüseyin’in ise elinden (çatlak) sakatlanıp oyunu terk etmesi Anadolu ekibinin hem savunma gücünü hem de özel takımlarını zor durumda bıraktı. Ek olarak veteran DL oyuncumuz Kaan da sakatlanıp çıkınca Rangers savunmasının göbeği çöktü. Güçlü koşularının yanında Rangers DB oyuncularının formsuzluklarını iyi fırsat gören Hacettepe hücumu denediği uzun paslarda da başarılı olunca ilk sayısına ulaştı. 7-0. Ardından oyuna giren Rangers hücumu oyun kurucu Emre ve RB Sinan’ın güzel koşularıyla ilerleyerek sayıya ulaştı. 7-7. İlk yarıda yoğunluklu olarak koşan bir Hacettepe hücumu vardı. Bu sefer sayıya uzun bir pasla ulaşan Ala Geyikler skoru 14-7 ye taşıdı. Ardından Ala Geyikler kırmızı alanında güzel bir pas oyunuyla topla buluşan WR Yiğit Mustafa skora denge getirdi. 14-14. Hacettepe’nin son hücum hakkının 3. denemesinde aldığı ceza ile rakibine ilerleme şansı tanıyan Rangers defansı 90 yardlık bir drive sonunda sayıya engel olamadı ve ilk yarının bitmesine 7 saniye kala 20-14 geriye düştü. İkinci yarıda defansın ön tarafını değiştiren Rangers defansı önemli eksiklerine rağmen ilk yarıya nazaran daha başarılı bir savunma yaptı. Ancak yine rakibin uzun bir pas oyunu sonucunda ulaştığı sayıya engel olamayarak maçın son skorunu belli etti. 26-14. Bu noktada Rangers adına mağlubiyetten çıkarılan dersler ve görülen gelişmeler olarak:

  • Kamptaki konsantrasyon eksikliğinin maça büyük oranda yansıdığı görüldü. Rangers potansiyelinin çok altında oynadı.
  • Akıncıların yeni ofansif sistemi ilk maçı olmasına rağmen genelde başarılıydı.
  • İlk yarıda sakatlanan RB Sinan ın yerine oyuna giren çaylak RB Bahadır gerçekten muhteşem oynadı. Alttan yeni yeteneklerin çıkması oldukça sevindirici.
  • Rangers özel takımları, sakatlanan oyuncular nedeniyle sekteye uğradı.
  • Rangers defans takımı formsuzluk ve konsantrasyon eksiği ile belki de bu sezonun en kötü maçını çıkardı.

Her mağlubiyetten bir ders çıkarmak gerekir. Önümüzdeki maçlara hatalarımızdan çıkardığımız dersler ile daha iyi hazırlanıp daha iyi performans göstermek için çabalayacağız.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s