Anadolu Rangers Lösemili Kardeşlerini Ziyaret Etti

ZİYARETNihayet uzun zamandır planladığımız lösemili kardeşlerimizi ziyaret etme organizasyonunu 13 Şubat 2014 günü gerçekleştirebildik.

Kendisi lösemili çocuk ve gençlere yardım etmeye adamış, löseminin acısını deneyimlemiş bir baba olan Gürol Bakırcı aracılığı ile Osmangazi Hastanesi’nde tedavi gören çocuk ve gençleri ziyaret edebildik. İlk etapta Gürol Abi’ye ve hastane personeline bize bu imkanı sağladıkları için teşekkür ediyoruz.

ZİYARET1Anadolu Rangers takımı bünyesinde çam sakızı çoban armağanı bir kaç hediye ile hasta kardeşlerimizi kısa bir süre de olsa mutlu etmeye çalıştık. Ancak bu ziyaretin asıl amacı kendilerine destek olduğumuzu göstermenin yanında lösemi hastası kardeşlerimizin durumlarını daha iyi anlamak ve onların ihtiyaçlarına yönelik yürütülebilecek proje ve organizasyonlar hakkında fikir sahibi olabilmekti. En kısa sürede (bu gibi zor hastalıklarda zaman çok önemli) Eskişehir halkını donör olma ve destekleme sürecine dahil etme adına çalışmalara başlıyoruz. Kalabalık oluşumuzun da avantajı ile çevremizde bulunan vatandaşları bu kardeşlerimize destek olmaya çağıracağız.

Ek olarak 2 hafta içerisinde yapacağımız 2 maçtan sonra gidip takımca aslan gibi 45 tane sağlıklı sporcu olarak trombosit bağışında bulunacağız. Kanın pıhtılaşması için gerekli olan trombositler özellikle lösemili kardeşlerimizi için çok önemli.

Unutmayalım ki bu hastalık bir gün hepimizin başına gelebilir. Lütfen sağlığımızın kıymetini bilelim ve elimizden geldiğince yardıma ihtiyaç duyanlara yardım edelim.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s