Anadolu Derbisi: Sakarya Tatankaları – Anadolu Rangers Korumalı Futbol Kulüpler 2. Ligi Müsabakası

377930_10150439548800922_1488139438_n
Türkiye Korumalı Futbol Ligi tüm hızıyla devam ediyor.

İkinci ligde bulunan Eskişehir’in tek takımı Anadolu Akıncıları bu hafta Sakarya Tatankaları’nı evinde ağırlıyor. Maç 7 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 20:30’da başlayacak. Behiç Erkin Spor Kompleksi’nde oynanacak maç için tüm Eskişehirlilerin desteğini bekliyoruz.

Bu sene her iki takım da ilk maçlarını kazandı. Akıncılar Çanakkale Vatanseverleri 46-0 ile geçerken Tatankalar’da Bursa Timsahları’nı 40-8 gibi net bir skorla geçti.

Grubun diğer bir takımı Kocaeli Sharks ise ilk hafta bay olarak geçti. Bu hafta Kocaeli Sharks, Bursa Timsahları ile 8 Aralık günü kozlarını kapışacak.

Sakarya-Anadolu maçları her zaman büyük bir çekişmeye sahne olmuştur. Yıllardır karşılıklı olarak yapılan maçlar beraberinde çok büyük bir dostluk ve rekabet doğurmuştur. İlginç bir istatistik olarak Tatankalar ve Akıncılar’ın kendi aralarındaki tüm maçlarda hep ev sahibi takımın kazandığı görülüyor.

Anadolu Rangers cephesinde sakat veya eksik oyuncunun olmaması sevindirici bir durum. Bu maçı kazanıp ligde ikide iki yapmak istiyoruz. Ancak rakibimiz oldukça tecrübeli ve güçlü. Bu nedenle ciddiyeti elden bırakmadan son derece disiplinli bir şekilde çalışıyoruz.

Maçın akşam saatinde oynanacak olması nedeniyle maça gelecek seyircilerimizin iyi giyinmesini öneriyoruz.

Bize hem idman hem de maç sahası tahsis etme noktasındaki desteklerinden ötürü başta Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Dt. Ahmet Ataç ve tesis sorumlumuz İlhan Hocamıza, sonrasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Umarız bu hafta sonu verilen bize verilen desteğin karşılığını sahada güzel bir oyun ile verebiliriz.

Tüm takımlara sakatlıksız ve başarılı bir korumalı futbol haftası diliyorum.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s