Anadolu Rangers Sezonu Açıyor – İlk Hedef Çanakkale

LOGO-04Beklenen an geldi. Türkiye’de korumalı futbol maçları bu hafta itibariyle başladı. Kulüpler 1. liginde ilk haftanın maçları tamamlandı. Sıra 2. lig maçlarında. İlk rakibimiz Çanakkale’den..

Anadolu Akıncıları (Anadolu Rangers) bu sezon ilk resmi maçına çıkıyor.

Uzun süredir idmanlarını aksatmadan yürüten Anadolu Akıncıları 23 Kasım Cumartesi günü Çanakkale Vatanseverleri ile karşılaşacak. Saat 17:00 da Çanakkale’de oynanacak maça tüm korumalı futbolseverleri bekliyoruz.

Yenilenen 60 kişilik kadrosuyla Anadolu Akıncıları olarak verimli bir sezon öncesi programı yaşadık. Oyuncularımız saha içi ve saha dışında iyi çalıştılar. Sezon başında takımımıza seçilen yeni 25 arkadaşımız takıma iyi uyum sağladı. Her ne kadar herhangi bir hazırlık maçı yapmasak da sezona yüzde 80 oranında hazır olduğumuzu düşünüyorum.

Bu sene kadronun giderek kemikleşmesi ve tecrübelenmesi nedeniyle daha rahat bir sezon öncesi yaşadığımızı söyleyebilirim. Kadromuzda oldukça genç arkadaşlar bulunmakta. Bir kaç veteran oyuncumuzu kadromuza tekrardan dahil etti:.

-Efsane koşucumuz Göksel Türe bu sene yeşil sahalara dönme kararı aldı. Doğrusu sezon öncesi oldukça iyi çalıştığını ve eskisi kadar formda olduğunu söyleyebilirim. Bilenler bilir, gerçekten çok iyi bir koşucu olan Göksel Abi oyun kurucunun arkasında takımımız için ter dökerken yeni arkadaşlara da çalışma disipliniyle örnek oluyor.

-Diğer bir veteran oyuncumuz defensive end Barış Özkan askerden döndü ve bu sene tekrar Akıncı olarak ter dökecek. 5 yıllık tecrübesiyle bize oldukça yararı olacağını düşünüyorum. Kendisi gerçekten çok zeki ve teknik bir oyuncu.

-Başka bir tecrübeli oyuncu olan Efe İlhan Geyik’de bu sene Anadolu Akıncıları forması giyecek. 8 yıllık Ege Dolphins kariyeri sırasında milli takım tecrübesi de yaşayan tecrübeli tight end bu sene hem ofansif hem de defansif anlamda Akıncılara büyük fayda sağlayacaktır.

Bizim için heyecan yaratan durumlardan bir diğeri ise genç oyuncularımızı bu maçta izleme fırsatını yakalayacağız. Takımdaki 2 yıllarını dolduracak olan 16 yaşındaki gurur kaynaklarımız WR Berkay Özer ve LB Efe Altıner bu maçta forma giyecekler. Elbette kadromuzda daha nice genç oyuncu forma şansını bekliyor, en kısa zamanda onları da maçlarda oynamaya hazır hale getirip bu gençleri izlemeye devam etmek istiyoruz.

Rakibimiz Çanakkale Vatanseverleri yeni kurulan bir ekip. Bu sene ilk defa Kulüpler Ligi’nde boy gösterecekler. Çok istekli ve azimli bir kadroları bulunmakta.  Şüphesiz çok keyifli ve kıran kırana geçecek bir maç bizi bekliyor. 

Umarım sakatlıksız ve centilmence geçen bir maç olur. Her zamanki gibi tek dileğimiz bu. Şimdiden öncelikle rakibimiz Vatanseverlere, daha sonra camiadaki tüm takımlara başarılar diliyoruz.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s