Anadolu Rangers U19 (Takviyeli) + Ted Bulls (Takviyeli) Korumalı Futbol Dostluk Müsabakası

128 Haziran 2013 günüde Eskişehir’de diğer bir U19 ağırlıklı maç düzenlendi. Korumalı futbolun genç isimleri çok güzel bir mücadele ortaya koydular.

Her iki takımda da eksik pozisyonlar bulunmaktaydı. Bu nedenle maçtan önce yapılan iki takım koçlarının anlaşması bağlamında TED Bulls Gazi Warriors’tan, Anadolu Rangers U19 da Anadolu Rangers takımından mevki takviyesi amaçlı oyuncular oynattılar. Genellikle tecrübesiz oyuncuların takviye edildiği takımlar oldukça iyi mücadele ettiler.

15

Aslında gün itibari ile sabahtan güneşli ve güzel bir hava vardı. Fakat maçın ikinci yarısında güzel hava yerini yağmur ve zaman zaman fırtınaya bırakınca izleyiciler açısından oldukça problemli bir süreç yaşandı. Çoğu takım oyuncusunun ailesi olan izleyiciler maçı terk etmek zorunda kaldılar.

Maç oldukça keyifli geçti. Sürekli yeni yeteneklerin ortaya çıkışını görmek bizi sevindiriyor. Her iki takımda da maç süresince güzel hareketler görüldü. Sanki uzun yıllardır oynarmışçasına yapılan hareket ve tavırlar insanın hoşuna gidiyor. Bulls 7 numaralı oyun kurucunun yaptığı “pump fake” ler, Rangers yedek QB sinin yaptığı zone read koşuları hareketler ile tüm maçın centilmence geçmesi günün en özel anlarıydı.

13İnsanların spor yapma bilinciyle yetiştiğini görmek en önemli durumlardan. Günümüzde bile sadece kafa atmak veya kuvvet kullanmak, rakibe sataşmak gibi yanlış hareketlerin yoğun olarak yaşandığı liglerimizde bu yeni nesil çok daha kaliteli ve sportmen bir duruş sergileyecek. Bu su götürmek bir gerçek.

Skor özeti olarak:

İlk Çeyrek 0 – 0

İkinci Çeyrek 
*Rangers TD – Arda Kerimoğlu Rushing TD 6 – 0

Üçüncü Çeyrek
*Rangers TD – Berkay Özer Receiving TD 12 – 0
*Bulls TD – Ahmet İlhan Tarlacı Return TD + Doruk Kaşar 2PT 12 – 8
*Bulls TD – Ahmet İlhan Tarlacı Rushing TD Boğaç Erden 12 – 16

Dördüncü Çeyrek
*Rangers – Sack – Safety 14 – 16

Final 14 – 16 Bulls

14Genç arkadaşların maç içerisindeki heyecanı oldukça üst seviyede oluyor. Bu nedenle özellikle antrenörlerin “aşırı kazanma isteği” bu heyecanı kötü yönde etkileyebiliyor. Dahası bu durum oyuncuları hata yapmaktan korkar hale sokuyor. Genel anlamda antrenörlerin biraz daha sakin ve duyarlı olması bu sporun çok daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s