Anadolu Rangers – Koç Stallions Korumalı Futbol Kulüpler Ligi 1. Hafta Müsabakası ve Sonrası

blogger-image-1219337209Uzun zamandır yoğunluk nedeniyle yazamıyorum. Biraz geç de olsa ilk kulüpler ligi maçımızla ilgili bir yazı yayınlamak istedim.

Öncelikle rakibimizi galibiyetlerinden ötürü kutlamak isterim. Güzel bir galibiyet aldılar.

Öncelikle içinde bulunduğumuz gruptan bahsetmek isterim:

-Anadolu Rangers
-DAÜ Crows
-Koç Stallions
-Mersin Mustangs
-Selimiye Parslar

Bilindiği üzere bu sene kulüpler ligi biraz sıkıntılı başladı. Selimiye Parslar takımı sıkıntılı bir süreç sonucunda kulübü kapatma kararı alarak ligden çekildi. Ardından liglerin başlamasına kısa bir süre kala Mersin Mustangs takımının ligden çekildiği haberi verildi. Grubumuzda aktif olan takım sayısı böylece 3’e düştü.

Çekilen takımların da etkisiyle ilk iki haftamızı boş olarak geçirdik. Böylece grubumuzda maç yapacağımız ilk takım Koç Stallions oldu.

Geçen seneden bildiğimiz bir ekip olan Koç Stallions bu sene köklü değişiklikler geçirdi. Kadrosuna İstanbul Cavaliers takımından çok sayıda oyuncuyu ekleyen Stallions bununla yetinmeyip Amerika’dan bir oyun kurucu ve top tutucu getirdi (Oyuncular ile ilgili bilgiler Stallions takımının web sitesinde bulunmaktadır. QB – Codi Boek, WR – William Norwood). Ayrıca bu sene koç olarak da John Douglas Harper’ı başa getirdiklerini belirtmek gerekir.

Maç öncesi Anadolu Rangers tarafında ise farklı gelişmeler oldu. Uzun süredir sakatlıkla boğuşan oyun kurucumuz Emre neredeyse tamamen iyileşip maça çıkmaya hazır hale gelmişti. Hücum sistemimiz bu oyuncu üzerine kurulu olduğu için sakatlığı süresince hücumsal anlamda sıkıntılar yaşadık.

Tam her şey yoluna girecek derken yine anlamsız bir sorun yaşadık. Maç günü tam da “YDS dil sınavı” gününe verilmişti. Koç Stallions oyuncularının çoğu çalıştığı için maç cumartesi oynanamadı. Rangers takımında da bir çok oyuncu YDS dil sınavına giriyordu. Maç gününü değiştiremeyince sınava giren oyuncularımızdan yoksun İstanbul’a yola çıktık.

Maç çok güzel bir konumda bulunan Koç Üniversitesi içerisinde bir halı sahada oynandı. İstanbul ekibinin böylesine iyi bir ekibi varken bu tarz bir saha onlara yakışmıyor. Zemin beton gibi, normalden küçük ve field goal direkleri yok. Sakatlanmaya oldukça müsait bir saha. Ama bu şekilde yatırımlar devam ettiği sürece çok daha iyi bir sahaya geçeceklerinden hiç bir şüphem yok.

Maça kısaca değinecek olursak ilk hücumu İstanbul ekibi yaptı. Amerikalı WR oyuncularının yaptığı güzel top yakalamaları ile ilerlerken oyun kurucularının bir oyunda koşarken fumble yapmasının ardından Rangers defansı topu yakaladı ve 50-60 yardlık bir return ile sayıya ulaştı. Fakat pozisyon esnasında hakemin yanlış düdük çalması nedeniyle sayı geçersiz oldu. Daha sonra hücumu sahaya giren Rangers takımı punt vurmak durumunda kaldı. Koç takımı vurulan punta dokunarak topu canlı hale getirdi ve Rangers özel takımı oyuncusu topa hamle yaptı. Topu tam kontrol edip edemediği yönünde maç içinde ve maç sonrasında çeşitli itiraz ve endişeler var. Bu durumla birlikte Rangers ilk sayıya ulaştı.

Daha sonra Koç hücumu amerikalı oyun kurucusu ve top tutucusunun iyi uyumuyla rahat ilerlemeye başladı. Sayıya da çok geçmeden ulaştılar. İlk yarı 14-6 (yanlış hatırlamıyorsam) Koç üstünlüğü ile sonuçlandı.

Maçın ikinci yarısında rahatlayan Koç Stallions hücumu neredeyse her sahaya girişinde Rangers yarı sahasından oyuna başlıyordu. Oyun kurucusunun sınav nedeniyle gelememiş olması ve yedek oyun kurucunun tecrübesiz olması hücumsal anlamda iyi oyun kuramamamıza neden oldu. Maç boyunca pek istekli görülmeyen Anadolu Rangers  farkın açılmasına engel olamadı.

Bu yazıyı yazarken Nisan ayındaydık. Yoğunluk nedeniyle şimdi devam edebiliyorum. Proje amacıyla Japonya’ya gittiğim dönemde Doğu Akdeniz Üniversitesi Crows ile Anadolu Rangers maçı oynandı. Maç saatinde heyecandan yerimde duramıyordum ve arkadaşlarım bana güzel haberi verdiler. Daha sonra kayıttan izleyebildiğim maçı Anadolu Rangers 20-6 üstünlükle kazanmıştı.

Her iki takım gayet centilmence oynayıp ortaya güzel bir oyun koymuşlar. Anadolu Rangers’ın iyileşen oyun kurucusu Emre Rifaioğlu hücuma dinamizm getirmiş. Rangers defansı maçta 3 adet interception yapmış ve sayılardan biri bu interceptionlar sayesinde olmuş.

Bu galibiyet ile birlikte Rangers beklemeye koyuldu. Koç Stallions-DAU Crows maçının galibine göre 1. lige yükselme maçını oynayıp oynamama durumu kesinleşecekti. Maç 27-20 Koç Stallions lehine sonuçlandı ve Anadolu Rangers birinci lige çıkma maçını Yeditepe Eagles karşısında oynamaya hak kazandı.

1-2 Haziran tarihlerinde oynanması planlanan maç oldukça keyifli geçecek. Tüm korumalı futbol severleri bu maça bekliyoruz.

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s