Güneyde Yeni Bir Oluşum – Bahçeşehir Bulls U19 Korumalı Futbol Takımı

Yaklaşık bir hafta önce cumartesi sabahı Mersin Mustangs koçu Hayden Flowers ile sohbet ettik. Kendisi Bahçeşehir Mersin’de öğretmenlik yapmakta. Bahçeşehir Koleji’ni U19 programı açmak için ikna etmiş.

Esasında bu oluşumun gerçekleşeceğini önceden kendisiyle konuşmuştuk. Bu yaz Eskişehir’de düzenlediğimiz klinik için Flowers’ı çağırmıştık. Kampın son günü Yeniçeriler ile gerçekleştirilen dostluk maçında Flowers’da bizimle birlikte maçı yönetti. Sahada verilen mücadeleden çok etkilendiğini, beklediğinin çok üstünde bir seviyede oynadıklarını söylemişti. Mersin’e döndüğü zaman U19 takımı kurmak için çalışmalara başlayacağını belirtmişti.

Yaklaşık 3 hafta önce Bahçeşehir Koleji “Bahçeşehir Bulls” adlı takım Hayden Flowers tarafından kuruldu. İdmanlara 35 kişi katılıyor. Şu an tam ekipmanlı idman yapamadıklarını belirten Flowers kısa zamanda oyuncuları maç yapabilir seviyeye çıkarabileceğinden emin olduğunu belirtti. Bizim A takımını Mersin’e hazırlık maçı yapmak için davet etti; gelirken yanımızda U19 takımımızı da getirip hem A hem de U19 takımı maçı yapma teklifinde bulundu. İmkanlarımız el verirse bayramdan sonra bir maç yapmayı ben de hem takımım hem de camia adına çok istiyorum.

Bu oluşumun diğer bir güzel yanı; başarılı olduğu takdirde Bahçeşehir Koleji’nin, tüm şubelerinde korumalı futbol takımı kuracağını belirtmesi. Şu an Türkiye’de 19 adet şubesi bulunan Bahçeşehir Koleji’nin bahsi geçen projeyi yürürlüğe sokması Türkiye’nin bu spordaki geleceğini büyük oranda değiştirecektir.

Sürekli bu sporun gelişmediğinden şikayet edilmekte. Şu an bu sporu geliştirmek isteyen her takım bir U19 takımı kurmaya çalışsa bundan 5 sene sonra çok daha üst seviyede futbol izleyebilir hale geleceğiz. Bu son oluşum sonrası, oyuncuların bu spora 5-6 yaşında başlayabilme ihtimali olduğunu düşündükçe heyecanlanıyorum. En son seçmelerde Anadolu Rangers U19 takımına bir adet 12 yaşında (2000 doğumlu-kulağa çok hoş gelmiyor mu?), iki adet 13 yaşında oyuncu katıldı.

Umarım gün geçtikçe birbirimizle daha az kavga eder, bu tarz daha çok sevindirici haber duyabiliriz.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s