Anadolu Rangers Korumalı Futbol Temel Teknikler Kliniği ve İstanbul Janisseries – Anadolu Rangers U19 Maçı

Son yıllara nazaran bu sene yaz dönemi korumalı futbol camiası için oldukça hareketli geçiyor. Çeşitli çalıştaylar ve etkinlikler neticesinde spor hızla gelişmeye devam etmekte.

Bu sezon sonlarına doğru planladığımız projelerden biri olarak bir eğitim kampı düzenlemek istemiştik. Ancak bu dönemde boşluk bulabilip gerçekleştirme fırsatı buluyoruz.

Anadolu Rangers çalıştırıcısı olarak çaylak sezonumu yaşıyorum. Oyuncuların kendini geliştirebilmesi için en basit hareketleri bile defalarca tekrarlatan idmanlar düzenledik. Sezon içi idmanlarını hazırlarken çok sayıda yazılı ve görsel kaynak inceledik – şahsen ne kadar kaynak araştırdığımı ben bile bilmiyorum.

Her ne kadar çok araştırıp öğrensem de, oyunculara verdiklerimin hep sınırlı kaldığını düşünürüm. Bu nedenle düzenlediğimiz kampın esas amacı, temel yeteneklerimizi futbolun doğduğu yerden, amerikalı bir koçla geliştirmek ve hem oyuncu olarak, hem de çalıştırıcı olarak bu kişiden kapacağımızı kapmaktı.

Türkiye’de yabancı koç denildiği vakit akla gelen ilk isim Hayden Flowers’tır. Çeşitli takımlarla yaşadığı başarılar onun ne kadar iyi bir çalıştırıcı olduğunu gösterir nitelikte. Bu nedenle düzenlediğimiz kampa kendisini davet ettik. Esasında ekibiyle katılmasını beklediğimiz kampa, ekibinin şehir dışında olması nedeniyle yalnız katılacak.

Bu sene başlattığımız 19 yaş altı takımımız aylardır çok disiplinli bir şekilde çalışıyor. Genç yaşta olmaları nedeniyle bu dönemde aldıkları düzgün bir temel teknik eğitimi, futbol hayatlarını ileriki senelerde oldukça geliştirecek.

Aynı zamanda U19 takımımız bütün sene çalıştılar fakat bir kere dahi maç deneyimi yaşayamadılar. Bu nedenle U19 takımı çalıştırıcısı Mert Akdoruk’un da onay vermesiyle bu organizasyonun son aktivitesi olarak bir dostluk maçı düzenlenecek. Bu ülkemizdeki resmi olmasa da ilk U19 maçı olabilir.

Eğitim kampına katılacak olan Anadolu Rangers A, B ve U19 takımlarının bu süreçte oldukça şey kazanacağına inanıyorum. Ben de şahsen çalıştırıcı olarak Flowers’ın her saniye yanında olacak ve her hareketini gözlemleyeceğim. Eminim oyuncuların olduğu kadar benim de öğrenecek çok şeyim olacak.

Tek temennimiz sakatlıksız ve verimli bir kamp olması. Umarız ileriki dönemlerde tüm takımların katılabileceği çalışmalar düzenleyebiliriz.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Anadolu Rangers Korumalı Futbol Temel Teknikler Kliniği ve İstanbul Janisseries – Anadolu Rangers U19 Maçı

  1. emre says:

    koç kamp ne zaman bu konuda bilgi alabilir miyim ve size tekrar katılabilir miyim eger olmaz derseniz sezon basında secmelere girebilir miyim ama kampı kaçırmak istemem isterseniz yinede secmelere girerim
    tesekkurler

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s