Bir Sezonun Daha Sonuna Gelirken

Uzun zamandır tez yoğunluğumdan dolayı yazamıyorum.

Sezonun ilk yarısı sonunda kulüpler liginde iddiamızın kalmaması nedeniyle üniversiteler ligine yoğunlaşmıştık. Güzel bir kamp dönemi sonrası önce Atılım Üniversitesi’ni sonra da Bilkent Üniversitesi’ni yenmiş ve Bilgi Üniversitesi maçına hazırlanmaya başlamıştık.

Yeni bir takım olmamıza rağmen üniversiteler liginde 2 maçta 2 galibiyet almamız bize oldukça güven vermişti. Hele Bilgi Üniversitesi’nin Atılım Üniversitesi karşısında zorlanması bizi oldukça umutlandırmıştı. Bir de maçtan önce koçlarının takımdan ayrılması bizim için büyük bir avantaj teşkil ediyordu.

Bilgi deplasmanı bizim için esasında biraz sıkıntılıydı. Bir önceki Bilkent maçında ceza yiyen, takımımın neredeyse tüm sayılarına imza atan Zafer Oflaz Bilgi maçında oynayamayacaktı.  Hem defansta hem de ofansta oynattığımız tecrübeli bir oyuncunun kaybı kağıt üzerinde pek önemli olarak gözükmese de saha içinde işleri oldukça değiştiriyor.

Maçın öğleden sonra olmasının da etkisiyle bir miktar konsantre kaybı yaşadık. Sabah erken kalkıp erken kahvaltı yapmamızın sonucu olarak arada geçen zamanı İstanbul gibi bir şehirde organize olacak şekilde planlayamamamız bu konsantre kaybına neden olmuş olabilir.

Her neyse, maç suni çim önyargılarımı kıracak şekilde güzel olan bir sahada oynandı. Her zaman çim sahada oynanması taraftarıyım, bir Yaşar maçında halı saha zeminin sertliği nedeniyle sakatlanıp 6 ay spor yapamamıştım.

Maça aslında oldukça hazırlanmış ve rakibimizin tüm oyunlarına hazır bir şekilde sahaya çıkmıştık. Nitekim oyunun başlarında maç oldukça kafa kafaya gidiyordu. Fakat hücumsal anlamda yaşadığımız konsantrasyon kaybı, ardından en tecrübeli WR Sercan’ın omzunun çıkıp girmesi sonucu oyuna erken veda etmesi hücumsal anlamda en önemli iki silahtan mahrum kalmamıza neden oldu.

Erken bir sayı bulmuş olsak rakibin dengesini bozabilecek ve maçtan düşmesini sağlayabilecektik. Fakat attığımız 5 interception ve oyuncuların oldukça yeni olması nedeniyle oyundan çok düştük. Ve maçı sayı atamadan kaybettik. Elbette Bilgi Üniversitesi’nin emeğini göz ardı etmemek lazım. Wing backleri oldukça iyi oyuncular. 2 oyuncu üzerine yazılan oyun sistemiyle işi oldukça iyi götürüyorlar.

Maç oldukça centilmence geçti. Rakibimizi her zamanki gibi alkışladık. Fakat kötü tezahurat yapan taraftar açıkçası hoş değildi.

Eve döndüğümüzde geriye kalan sadece bir maç vardı. Koç Stallions ile evimizde son bir kulüpler ligi maçımız kalmıştı. İki ekibin de iddiası kalmadığından formalite maçıydı.

Maça as kadrodan 7 oyuncumuz olmadan başlamamıza rağmen ilk yarıyı 12-0 önde götürdük. Attığımız sayılardan biri oyun kurucumuz Emre Rifaioğlu’nun bozulan bir oyun sonrası yaptığı çok uzun mesafeli koşu sayesinde gerçekleşti. Diğeri çaylak WR oyuncumuz Oğuzhan’ın 30 yardlık pası tutması ile oldu. Rangers her zamanki gibi spread offense oynarken bu devrede Stallions I formation koşu ağırlıklı oynadı.

İkinci yarıda yeni oyuncuları sokmamız ve saha içindeki oyuncuların yorulmasıyla birlikte Stallions daha rahat yard almaya başladı. Flexbone dizilimi deneyen Stallions Rangers kırmızı alanında bir fumble yaptı ve WR/CB Zafer Oflaz’ın topu yerden alıp TD yapması ile sonuçlanan oyun illegal use of hands cezası ile iptal edilirken, top hatalı bir kararla tekrardan Stallions takımına verildi. Drive TD ile sonuçlanınca skor 12-6 ya döndü.

Yine koşu oyunlarıyla kırmızı alana kadar gelen Stallions, koşucusunun topu düşürmesi ile topun Rangers  gol çizgisine yakın yerlere gitmesi ve akabinde Stallions oyuncusunun topu alması sonucunda sayı olarak kararlaştırıldı ve skor 12-12 oldu.

Daha sonra son atakta rakibin kırmızı alanına gelen Rangers çok kısa mesafeden alan golünü kaçırınca maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda gülen taraf Stallions oldu. Verdikleri mücadeleden ötürü kendilerini tebrik ediyoruz.

Sezonu bitirdik. Bakıldığı zaman kağıt üzerinde çok başarılı bir sezon geçirmemiş olarak görülsek de, bu kadar yeni oyuncu ile oldukça iyi mücadele ettiğimizi söyleyebilirim. 3 ay arayla yaptığımız hız, güç, çeviklik testleri aradaki gelişimi göstermekte.

Şimdi sırada sezon sonunda çalışıp seneye çok daha güçlü ve tecrübeli bir şekilde sahaya çıkmak var.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s