Anadolu Rangers U19 Korumalı Futbol Takımı (19 Yaş Altı)

Geçtiğimiz haftasonu yapılan seçmeler sonucunda Eskişehir’de de küçük de olsa, korumalı futbol adına bir potansiyel, bir farkındalık yaratabildiğimizin farkına vardık. Şehir içinde bulunan iki büyük alışveriş merkezi Espark ve Özdilek’te açtığımız standlarda yaptığımız gözlemlerde özellikle lise çağındaki arkadaşlarımızın bu spora oldukça ilgili olduğunu gördük.

Korumalı futbolu layığı ile yapmaya çalışan bir takım olarak Anadolu Rangers; aynı zamanda ülke sporunu geliştirmek adına da kimi radikal kararlar almıştır ve almaktadır. Zaman içerisinde projelerimiz camia önüne sunulacaktır.

Bizim gibi bütçesi olmayan ve oyuncu bulmada zorluk yaşayan bir anadolu kulübü için her ne kadar zor da olsa, elindeki bu genç potansiyeli kullanması gerektiğini düşünmekteyiz.

Tabi böyle bir oluşum için oldukça ciddi planlamalar yapılması gerekmektedir. Bu takımın genç oyuncuları özel olarak çalıştırılacak ve oyunu tam öğrenene kadar malzemeli antrenman yapmayacaklardır. Fiziksel ve tecrübe anlamında yeterliliğe ulaştıkları vakit ikinci aşama eğitime geçilecektir.

Anadolu Rangers olarak diğer A ve B takımlarımızda olduğu gibi 19 yaş altı takımımızda da en önemli kural güvenlik ve sağlıktır. Bu nedenle sakatlığa meydan oluşturacak antrenman hareketlerinden uzak durulacak, nispeten kondusyon ve temel (fundamental) özelliklerini geliştirici antrenmanlar düzenlenecektir. Ülkemizde hem okula gidip hem de spor yapmanın çok zor olduğunu bildiğimizden ötürü, antrenman takvimini arkadaşlarımızın ders programlarını ve eğitim hayatlarını etkilemeyecek şekilde düzenleyeceğiz.

Amacımız önümüzdeki yıllarda korumalı futbolda boy gösterecek nitelikli elemanlar yetiştirmek ve ülkemizde bu sporun seviyesini arttırmaktır. Eskişehir’de okuyan lise öğrencileri her ne kadar üniversite tercihlerini çoğu zaman büyük şehirler olarak belirleseler de, taşıyacakları Rangers etiketi bizim için gurur kaynağı olacaktır.

Yaklaşık 20 kişiyle başlayacağımız bu yolculukta inanıyorum ki diğer liselerden de ilgilenecek arkadaşlar çıkacaktır. En kısa zamanda idari yönetim ve koçluk ekibi çalışması tamamlanacak ve antrenmanlar başlayacaktır. Şimdiden hepimize hayırlı olsun.

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s