Anadolu Rangers Korumalı Futbol Seçmeleri – 3 Mart 2012 Cumartesi

 

Anadolu Üniversitesi Korumalı Futbol Takımı Anadolu Rangers, bu sene ikinci defa düzenlediği seçmeler ile yetiştirmek üzere yeni oyuncu adayları arıyor.

Her dönem bir defa seçme yaparak yeni oyuncular alan Rangers, eskiden biraz daha farklı bir sistemle oyuncu alımı yapıyor. Korumalı futbol ülkemizde üniversitede öğrenilen bir spor olduğu için oyunculara önce oyunun öğretilmesi gerekmekte. Bu nedenle, A takımı ve B takımı bulunan Rangers’ta seçmeyle alınan oyuncu adayları B takımında idmanlara çıkıp oyun kurallarını ve temelini öğrenmek için A takımından ayrı idman yapıyorlar. Fiziksel anlamda ve oyun bilgisi olarak yeterli düzeye ulaşan oyuncu adayları A takımına yükseliyor.

Seçmelerde hız, güç ve çeviklik testleri uygulanmakta. 10 yard- 40 yard sprint, 3 nokta çeviklik testi gibi basit uygulamalar yapılacaktır. Eskiden uyguladığımız koordinasyon testini bu seçmede uygulamama kararı aldık. Mevkisel ihtiyaca göre yetiştirilmek üzere 40-45 oyuncu alımı yapılacaktır.

Oyuncuların giydiği forma,kask ve omuz korumalarını üniversitemiz tahsis etmektedir. Takımımızda 15 yaşında olan oyuncu da bulunmaktadır, 35 yaşında da. Takım olarak en çok dikkat ettiğimiz öğe güvenlik, bu nedenle belli bir yaşa kadar genç oyuncular sert antrenmana sokulmamaktadır.

3 Mart Cumartesi günü Yunus Emre Kampüsü Cumhuriyet Kapısı’nın önünden saat 11:00 da servis kaldırılacaktır. Seçmelere katılım için önceden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Seçmelere gelirken yanınızda spor kıyafetleri ve spor ayakkabısı getiriniz. Seçmeler dış çim sahada yapılacağından hava şartlarına ve zemin koşullarına uygun şekilde giyinmeye özen gösteriniz.

Bilgi için:

Seçme Sorumlusu/ B Takımı Koçu: Mert Akdoruk: 0538 587 0737

Elektronik Posta: rangers.barisdervis@gmail.com

Facebook Grubu: Anadolu Rangers Seçmeleri

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

9 Responses to Anadolu Rangers Korumalı Futbol Seçmeleri – 3 Mart 2012 Cumartesi

 1. mamoş says:

  ço iyi

  Like

 2. oğulcan says:

  merhaba ben oğulcan 16 yaşındayım ve amerikan futbolunun fanatiğiyim izlemeyi de oynamayı da çok seviyorum daha önce hiç profesyonel olarak oynamadım ama oynamak istiyorum ve sanırım seçmeler geçmiş bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?

  Like

 3. yasin says:

  selamlar ben 22 yaşındayım basketbol ve futbolda lisanslı bir geçmişe sahibim amerikan futbolunu seyretmeyi çok severim, playstationda da ıyıyımdır oyunda, gerçektede oynamak isterim.YARDIMCI olabılırmısınız yoksa benım için çokmu geç

  Like

  • Baris Dervis says:

   Merhaba Yasin,

   elbette geç kalmış sayılmazsın. 27-28 yaşında bu spora başlayan oyuncularımız var.
   Mail adresine ayrıntıları verdim. Takıma girmek isteyen arkadaşlar olursa; facebook grubumuz “Anadolu Rangers Seçmeleri” ne girip oradan bizimle iletişime geçmelerini öneririm.

   Merak ettiğiniz konuları buradan da yazabilirsiniz.

   Like

 4. Tunahan Korkmaz says:

  Merhaba Ben Tunahan. 1997 Doğumluyum Amerikan futbolunu çok seviyorum ve de başlamak istiyorum.Boyum 1,70 Kilom 74 Sizce fiziğim oynamama müsaitmi eğer müsaitse hangi mevkide oynayabilirim.

  Like

  • Baris Dervis says:

   Tunahan merhaba, boyun ve kilon bu spor için müsait. Zaten daha boyun daha da uzar, yaşın küçük. Herhangi bir spora ne kadar erken başlarsan o kadar iyi. Önemli olan spor altyapısı..

   Like

  • Tunahan Korkmaz says:

   Peki.Bir dahaki takım seçmeleri tarihi ne zaman olucak sınıftan bir arkadaşımla birlikte gelicem.Amerikan futboluna olan hevesim gün geçtikçe artıyor.Vede kendi gücümede güveniyorum

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s