Anadolu Rangers – Yeditepe Eagles (Korumalı Futbol Kulüpler 2. Ligi Maçı)

Sezon öncesi yaptığımız 3 hazırlık maçından sonra ilk resmi maçımızda Eagles’ı Eskişehir’de ağırladık.

Oyuncularımızın gözlerindeki heyecan çok rahat okunuyordu. Bir çoğu yeniydi. Defans takımının başında ilk resmi maçıma çıktığım için ben de oldukça heyecanlıydım.

Hava açık ve güneşliydi ve futbol için gayet uygundu; sadece bir miktar soğuktu. Soğuk nedeniyle sahamızın toprak zemini oldukça sertti.

İki takım hazır bir şekilde sahada beklerken hakemlerimiz on – onbeş dakikalık bir gecikmeyle sahaya geldiler. Taytlarla ilgili yaşanan problemler de çözülünce maça başladık.

Maça kick vurarak başladık. Eagles ilk hücumu gerçekleştirdi. Eagles’ı durdurup punta zorladık. Yanılmıyorsam Eagles’ın ikinci hücum hakkı esnasında ilk sakatımızı verdik. 3 aylık DT oyuncum Yiğit Göksu (Yavru Toros) dizine aldığı kask darbesi sonucu sakatlanarak oyundan çıktı.

Hücum sırası bize geçtiğinde tamamiyle yeni bir oyun sistemine 3 ay önce başlamış olan hücumumuz tecrübeli rakibine karşı oldukça iyi ilerledi. Fakat Eagles defansı iyi savunarak bizi punt vurmaya zorladı. Punter oyuncumuz defans kaptanım eski milli güreşçi Yunus Gül puntu vurduktan sonra returner a müdahele ettiği esnada karambolde ayak bileğine bir oyuncu düştü ve ayak bağlarının esnemesine neden oldu. Acı ile dışarı çıkan kaptanımız moralimizin bozulmasına neden oldu; fakat defansımız disiplini elden bırakmadı. Eagles hücumunu 4 ve 16 hakkında punt vurmaya zorladık.

Rangers hücumu bir ya da iki drive sonra sayıyı buldu. Rookie QB miz Emre Rifaioğlu güzel bir pasla tecrübeli WR oyuncumuz Zafer Oflaz’ı topla buluşturdu ve sayıyı bulduk. Ardından da ekstrada bir sayıyı elde ettik. Rangers 7 – Eagles 0

Sevinmeye fırsat bulamadan Eagles 11 numaralı oyuncusuyla güzel bir kick return TD yaptı. Ekstra denemeleri başarısız oldu. Rangers 7 – Eagles 6

Ardından en tecrübeli defensive backlerimden, o ana kadar 3 -4 pass deflection yapan Erim Kadıköy, topu gol çizgisinde yakalayan Eagles oyuncusunun elinden çıkartırken sakatlandı. Pası engellemeyi başardı fakat pozisyonda omzu çıktı. Bir ambulansı daha üzülerek onun için kaldırdık.

Maç halen başabaş gidiyordu. Bir pozisyonda 35 yardlık FG denememiz az farkla dışarı gitti. İlk yarının sonlarına doğru diğer linebackerım milli orienteering sporucusu Erkut Seğman ın parmağı kırıldı. Parmağını sarıp maça devam etti. Fakat rakibimizi durduramadık ve red zoneden  pas oyunuyla sayıyı yedik.  Ekstra denemeleri bir sayılık vuruşla başarılı oldu. Rangers 7 – Eagles 13.

İkinci yarıya gayet sakin ve sukünetle başlamışken parmağı kırık olan linebackerım Erkut Seğman bu sefer el bileğine aldığı darbe sonucu kırık şüphesiyle kenara alındı.

Kaybettiğimiz oyuncular neticesinde Eagles hücumu daha etkili olmaya başladı ve sonunda sayıyı buldular. Rangers 7 – Eagles 20.

Bir punt vuruşumuz sonrası Eagles return takımı yine 11 numaralı oyuncusuyla return TD yaparak durumu 26-7 ye getirdi.

Oyundan kopmayan takımımızda bir de OL oyuncumuzun omzundan ve dizinden ciddi şekilde sakatlanması oyunu terk etmesine neden oldu. İlk 11 oyuncularımızdan Erdener Appak sakatlanarak oyun dışına çıktı. Daha sonra WR oyuncumuz Oğuzhan Özkan parmağından sakatlanarak oyundan çıktı.

Bir drive sonra tecrübeli DE ve takım kaptanımız Ali Şekerci ikinci uyarıdan oyundan atıldı. Her ne kadar doğru bir karar olmadığını düşünsek de hakemlere itiraz etmedik. Ne de olsa onlar da insan ve hata yapabiliyorlar. Bir de tecrübeli OL oyuncumuz Kaan Karaman da oyundan atılınca fazlasıyla eksilmiş olduk.

Maçın bitimine beş dakika kala güzel bir pas oyunuyla sayıyı bulduk. Ekstradan bir sayılık vuruşu gerçekleştirdik. Rangers 14 – Eagles 26.

Maç bitiminde rakibimizin elini sıkıp onları alkışladık.

Maç hakkındaki önemli notlarım:

-Maç öncesi yaşanan tayt krizi

-Maçın yapılan bir kaç hata dışında gayet iyi yönetilmesi ve hatalı durumlarda dahi hakeme itiraz edilmemesi

-Takımca yaşadığımız talihsiz sakatlıklar. (Maçtan önce en tecrübeli defans oyuncumuz Emir Özbek ve en tecrübeli receiverımız Sercan Keskintaş sakatlanmıştı. Sakatlıkların darbe sonucu oluşmaması, olmayacak şekillerde meydana gelmesi moralimizi bozan en büyük etken)

-Oktay Çavuş’un ikinci yarıda oyuna girmesi (:

Maça baktığım zaman takımın yüzde 70 inin üç aylık oyunculardan kurulu olduğunu ve bu oyuncuların tecrübeli rakipleriyle kafa kafaya oynadığını görmek iyi yolda olduğumuzun göstergesi. Gerçekten bu kadar talihsizliğe rağmen aslanlar gibi mücadele ettiler. Son dakikaya kadar oyundan kopmadılar. İnanıyorum ki yakın gelecekte Rangers kendinden epeyce söz ettirecek konuma gelecek.

Maçı kendi kalemimden yazsam da olabildiğince objektif olmaya çalıştım. Sürç-ü lisan ettiysek affola. Herkese sakatlıksız günler dilerim.

Bizi izleyin; çok keyif alacağınız bir Rangers geliyor.

Barış Derviş

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Anadolu Rangers – Yeditepe Eagles (Korumalı Futbol Kulüpler 2. Ligi Maçı)

 1. Burak says:

  Yaşanılan sakatlıklar Defensive Coachumuz Barış Derviş’i çok zor durumda bıraksada, yinede sahada yılmayan bir Rangers Savunması vardı. Sakat oyuncuların dışarıda acı içerisindeki halleri sırasında bile hala oyuna girmek istemeleri gerçekten bu takımın hırsını ve azmini yansıttı. T.D. koşularımızda bütün benchin saha dışından zaferin koşusuna eşlik ettiğini görmek (ben dahil) gerçekten paha biçilmezdi. Bütün sakatlarımıza acil şifalar diliyorum yürekten.
  Bütün arkadaşların yüreğine sağlık!
  Saygılar!!
  Burak Ertuğ

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s