Rangers, Tutku, Başarı..

Bakıyorum fikstüre; 3-4 Aralık tarihinde maçımız var.  3 haftamız kalmış açılış maçına. Hazır mıyız diye sorarım kendime her gün. Bu işi nasıl daha iyi yapabiliriz? Araya tatiller sınavlar giriyor. Bu tarz aralar oldukça sıkıntılıdır.

Kısa bir yazı yazmak istedim Rangers oyuncularına.

Oldukça yeni bir takımız kadro açısından. Hele Eskişehir’de bu sporu yapmak gerçekten zordur. Jenerasyon sürekli değişir. Mezun olan memleketine döner; iş zaten İstanbul, Ankara, İzmir’dedir. Tutamazsın oyuncuyu buralarda pek; her ne kadar isteseler de sonsuza dek burada kalmayı, hayat şartları zorlar insanı.

Burada kalanlar da hiç rahat yaşamazlar hani. Yemeği ucuzdur, kirası uygundur ama küçüktür; büyüyemezsin Eskişehir’de kolay kolay. Kimi babasına “İş aramaya çıkıyorum” diye yalan söyleyerek antremana gelir; mezun olmuştur fakat kopamamıştır halen takımından. Bir diğeri akşam 10 lara kadar çalışır her gün. Kimi günler adliyede duruşma bekler ayakta saatlerce o kilosuna rağmen. İdmanda pestili çıkar ama ağzından tek bir of çıkmaz antrenman bitene kadar. Ötekisi idmana 1 saat katılabilmek adına izin günlerini ayarlar; zaten şehir dışındaki kampüsten iş yerine gitmesi en az bir saattir. Ve hiç bir zaman zamanında dönemez iş yerine. Her seferinde ceza alır çalıştığı yerden. Buna benzer bir çok hayat vardır bu takımda. Bu adamların en önemli ortak yanı şudur: Tutku. Bu takıma olan tutku..

Tutku demek dersleri asıp idmana gitmek değildir. Hayatına disiplin katıp hem sporu hem eğitimi bir arada yürütmektir..

Tutku sakat sakat oynayıp sağlığı daha da kötüleştirmek değildir. Duracağı yeri bilip kenarda dişini sıkmaktır..

Tutku can yakmak; adam sakatlamak değildir, düşen rakibini  yerden kaldırmaktır..

Bunları neden yazdım?

Tutkusu olmayan hiç kimse gerçek Rangers’lı olamaz.

Her Rangers oyuncusu hayatını çok iyi programlamalı, kendini çok iyi yetiştirmelidir. Boş zamanlarında bu spor için okumalıdır, izlemelidir, araştırmalıdır. Bunları yaparken kendine sürekli katmalıdır. Eksiğini bulup gidermelidir. Takımını bir parça ileri götürmelidir. Beslenmesine dinlenmesine dikkat etmelidir. Tatil, bayram, sınav, yağmur, kar, çamur, soğuk dinlemeden programını uygulamalı ve sürekli çalışmalıdır. Hiç bir zaman pes etmemelidir. Yere her düşüşünde tekrar kalkmalıdır.

Maçların başlamasına 3 hafta kaldı.  Azimle, son saniyesine kadar çalışacağımız 3 hafta.

3 hafta sonra her şey belli olacak.

Başarılı olup olmadığımız ortaya çıkacak.

Başarı dediğimiz nedir?

Maçı farklı kazanmak mı? Rakibi dağıtmak mı?

Hayır!

Başarı maça kafa olarak, fizik olarak tamamiyle hazır olmaktır. Maçın son saniyesine kadar oyundan kopmamaktır. Düdük çalana kadar mücadele etmektir.

Başarı tutkuyla gelir.

Her Rangers oyuncusu tutkuludur.

Tutku Rangers ‘tır.

Unutulmamalıdır ki:

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s