Oyuncu Tanıtımı: Emir Özbek (MLB)

Emir Özbek (#44)

185 cm / 95 kg

MLB / Anadolu Rangers

 

Bakıyorum geçmişe, bu adamla omuz omuza çarpışalı tam 6 sene olmuş. Beraber başlamıştık Anadolu Rangers ile korumalı futbol serüvenine. 6 senedir hiç kavga etmediğim, ayrı gayrı düşmediğim, beni hep destekleyen kardeşim Emir Kaptan.

İkimiz de cornerback olarak girmiştik takıma. O zamanlar “inşallah oyuna alınmam” diye dua ederdim saha kenarında maçı izlerken. İlk girdiğim maçta üzerimden 30 yardlık pası yerken de beni destekledi bu adam; başka bir maçta koçumuz tarafından tartaklanırken de beni korudu, 4.5 yıllık kız arkadaşımla ilk kez buluşurken de yanımdaydı (:

Efsane olmak nedir? Emir’i tanıyanlar gerçekten Rangers camiası için efsane bir oyuncu olduğunu bilirler. Efsane olmak ben en iyiyim demek değildir. Efsane olmak en hızlı, en güçlü, en iyi tackle yapan olmak değildir. Efsane olmak ruhtur, özveridir. Bu spora aşık olmak demektir.

Emir ile birlikte ikinci senemizde linebacker olduk. Takıma girdiğinde 70 li kilolarda olan Emir, middle linebacker için bu kilonun yeterli olmaması sebebiyle özel ağırlık ve beslenme programlarıyla 110 kiloya kadar çıkmıştır. Hep sorarım bunu neden yaptı diye? Cevabı aslında basittir: Özveri

 

 

 

 

ODTU ile yapılan bir hazırlık maçında omzu çıkmıştı Emir kardeşimin. Hastanede kolunu yerine takmak için çok uğraşmış doktorlar – o kadar büyük kol kolay kolay yerine takılmaz tabi (: Hastanede yatarken bile gözlerinde hüzün vardı. Acıdan değildi o hüzün; ya maçlarda oynayamazsam diyordu..

Gerçekten biyonik bir adamdır kendisi. Yaşadığı tüm sakatlıklara rağmen hiç bir zaman yıkılmaz sahada. Omzu çıkar yerine takar – omzu çıktığında doktorların formasını kesmesine sinirlenir; dizinde ceviz büyüklüğünde şişlik oluşur – dizini sarar devam eder. Kanamalar zaten sorun değildir. Bir maçta parmağı çıkmıştır ve parmak ” v” şeklini almıştır; ambulans ile hastaneye giderken yolda parmağını geri takmayı başarmış ve ambulansı geri döndürmüş; maça da devam etmiştir bu adam. Şimdi bunu okuyana soruyorum; senin yanında, önünde böyle bir adam oynuyorken sen maçta herhangi bir acıyı hisseder misin?

Kendisini sürekli maçları takip ederek ve özel çalışmalarıyla yetiştirmiştir. Oyunu çok iyi okur; tabiri caiz ise bodoslama dalmaz hiç bir pozisyonda. Hiç bir bloktan korkmaz, her türlü kalabalığa atlar, sonunu düşünmez. Çok güçlü bir oyuncudur. Bir middle linebacker ın sahip olması gereken tüm yetilere sahiptir. Hep milli takımda yer almasını istediğim oyunculardan biridir Emir.

Bütün sakatlıklarına rağmen ciddi bir çalışmayla bu sene 15 kilo verip üzerindeki hantallığı atmış ve fit hale gelmiştir Emir Kaptan. Şu sıralar hem okuyup hem çalışmaktadır. 6 senedir Güzel Sanatlar Fakültesi okumaktadır; fakat kaçıncı sınıfta olduğunu halen bilemediğim bir insandır (:

Kendisi dışarıda dünya tatlısı bir insandır. Fakat idmanda karşısında oynanmaması gereken bir insandır; antreman maçlarında bir hücum oyuncusunun kendisiyle göz teması kurması pek önerilmez. Ev arkadaşlarına çiğ et yedirip onları vahşileştirir (:

Kendisiyle geçirdiğim 6 senede yaşadığım anılarla ona atfen yüzlerce satır yazabilirim. Sezonun bir an önce başlamasını ve bu adamı kaldığımız yerden keyifle izlemeyi iple çekiyorum. Umarım yakında oyuncu tanıtımlarını videolarla destekleyebileceğim bir duruma erişebilirim.

Emir Özbek videosu: (Arkadaşı olmak gerekiyor olabilir)

https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150253216148323

 

 

About Baris Dervis

Barış Derviş Anadolu Rangers
This entry was posted in Rangers Futbol and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s